خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / تجربیات ایرانیان مقیم گرجستان

تجربیات ایرانیان مقیم گرجستان

تجربیات ایرانیان مقیم گرجستان : قصد داریم تا در این مطلب از تجربیات برخی از ایرانی های مقیم گرجستان که سال های زیادی در این کشور حضور دارند استفاده کنیم و آنها را در اختیار شما قرار دهیم تا شاید مطلبی در این بین برای شما مفید واقع گردد.

تجربیات ایرانیان مقیم گرجستان

در این مطلب تجربیات ایرانیان مقیم گرجستان درج می شود. شما هم اگر تجربه ای دارید برای آناجورجیا بفرستید تا در آخر این مطلب درج و بروزرسانی شود.

تجربیات ایرانیان مقیم گرجستان
تجربیات ایرانیان مقیم گرجستان

 

س . د از تفلیس :

1 ) اخیرا بین ایرانیان شایعاتی در مورد کسانی که overday شده اند (یعنی افرادی که بدون داشتن کارت اقامت بیش از 45 روز در خاک گرجستان مانده اند) پخش شده است، مبنی بر این که این افراد می توانند جریمه overday شدن خود را پس از رفتن به ایران در هنگام بازگشت به گرجستان در فرودگاه پرداخت کنند، و به این ترتیب با پرداخت جریمه برای ورود به خاک گرجستان مشکلی نخواهند داشت و پلیس مرزی به خاطر دریافت پول جریمه مانع ورود آنها نخواهد شد.

این فکر کاملا اشتباه است و مواردی پیش آمده که فرد بدون پرداخت جریمه از خاک گرجستان خارج شده و در هنگام برگشت نه تنها به وی اجازه ورود نداده اند، بلکه از او امضا گرفته اند که تا 5 سال حق ورود به خاک گرجستان را نخواهد داشت. بنابراین به هموطنان توصیه می کنیم که فریب این گونه شایعات را نخورند و در مورد امور اقامتی خود با افراد آگاه و مراجع قانونی مشورت کنند.

یادآوری می شود که جریمه overday از یک روز تا سه ماه 180 لاری و از سه ماه بیشتر تا یک سال 360 لاری است. برای مدت بیش از یک سال در مورد افراد خاطی دستگاه های قضایی گرجستان تصمیم گیری می کنند.

ایرانیان مقیم گرجستان و تجربه های آنها

م. ه از باتومی :

2 ) خبر مهم دیگر این است که اخیرا پلیس گرجستان در سطح شهر گاهی مدارک افراد را چک می کند و کسانی که overday ( بیش از 45 روز در خاک گرجستان مانده اند ) هستند اگر احیانا توسط پلیس یافته و دستگیر شوند علاوه بر پرداخت جریمه به احتمال زیاد از گرجستان دیپورت می شوند.

بنابراین توصیه می شود که قبل از بروز هرگونه مشکلی از مبادی قانونی برای اقامت خود اقدام کنید تا دچار مشکلات متعدد نشوید.

م.م از تفلیس :

امروز رفته بودیم بازار واگزال تفلیس که خرید کنیم. دنده عقب گرفتم که ماشینم را بیرون بیارم خیلی آرام عقب ماشین به ماشین پشتی خورد. جوری که حتی یک خط هم نیفتاد روی ماشین عقبی.

راننده ماشین عقبی پیاده شد و گفت یا باید 50 لاری بهم بدی یا زنگ می زنم اداره پلیس. ما هم که نمی خواستیم وقتمان گرفته شود و درگیر اداره پلیس شویم ، 50 لاری را به آن آقای گرجی دادیم و بعدش کلی مارو مسخره کرد و خندید جوری که خیلی بهمون بر خورد و در ضمن باج هم گرفت.

اینکه میگن همه گرجی ها خوب هستند اصلا راست نیست بلکه ناخاله توی آنها خیلی هم زیاده بخصوص در برخورد با ایرانی ها. پس مراقب باشید در گرجستان که گرفتار اینچنین آدم های بدی نشوید.

تجربیات و خاطرات خودتان از گرجستان را با ما به اشتراک بگذارید
تجربیات و خاطرات خودتان از گرجستان را با ما به اشتراک بگذارید

ر.ص از تفلیس

در تفلیس خیلی حواستان به تاکسی ها باشد چون خیلی دروغگو هستند. از خیابان آقماشنبلی تفلیس سوار یک تاکسی شدیم که بریم خیابان پکینی. وقتی رسیدیم به آدرس مورد نظر خودمان ، راننده تاکسی گفت که کرایه ما می شود 50 لاری. در صورتی که این راه حداکثر 5 لاری کرایه دارد.

خلاصه اینکه ما گفتیم این کرایه را نمیدیم و راننده تاکسی زنگ زد به پلیس. پلیس کمتر از 5 دقیقه اومد بالای سر ما و گفت که بایستی این 50 لاری پرداخت شود چون از اول با راننده تاکسی طی نکرده بودیم که چقدر بپردازیم و راننده تاکسی میتونه هرچقدر دلش بخواد از شما بگیره.

ما هم مجبور شدیم که این پول زور را پرداخت کنیم. ولی اگر پاسپورت یک کشور قدرتمند مثل امریکا یا انگلیس را داشتم هیچ وقت چنین پول زوری پرداخت نمی کردم و با سفارت کشورم تماس می گرفتم. خلاصه در گرجستان خیلی حواستان باشد که فریب نخورید.

 

تجربیات خودتان درباره گرجستان را با ما به اشتراک بگذارید

 

روز دوم شهریور ماه امسال بود یعنی چند روز پیش که به اتفاق همسرم به مدت پنج روز به شهرهای تفلیس و باتومی رفتیم.

 

خداییش خیلی جای قشنگی بود و مردم بسیار مهربانی داره گرجستان. توی این پنج روز فقط خینکالی خوردیم. خینکالی خیلی خوشمزه بود. توصیه می کنیم اگر به گرجستان رفتید حتما خینکالی را امتحان کنید. با تشکر از آناجورجیا.

 

این بود بخشی از تجربیات ایرانیان مقیم گرجستان. جهت گسترش مطالب این پست لطفا تجارب و خاطرات خودتان از گرجستان را برای ما ایمیل کنید به همراه اسم و فامیل مخفف مثل : د .ر تا در آخر همین پست بروزرسانی شود. با تشکر از همراهی شما.

4/5 (4 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

پوتی گرجستان یک بندر صنعتی مهم

پوتی گرجستان سومین دروازه دریایی اصلی

پوتی گرجستان سومین دروازه دریایی اصلی : پوتی یک شهر گرجی و یک بندر بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *