خانه / جاذبه های گردشگری گرجستان / باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی : بی شک یکی از بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری باتومی همین باغ گیاه شناسی باتومی می باشد.

در بحبوحه ی  دغدغه های انسانی که سیمان و فلز را در هم می پیچد تا برج های بلند و بلند تری بسازد و در میانه ی رقابت پر تنش میان جت ها و فضاپیماها برای تسخیر آسمان و در حالی که انسان مدرن خود را در کسالت جهان صنعت غرق کرده است، هنوز هم می توان لبخند روشن طبیعت را دید و سرشار از طراوت گردید.

باغ گیاه شناسی باتومی
باغ گیاه شناسی باتومی

هنوز هم می توان نیروهای کیهانی حیات بخش را روانه ی جسم و روح نمود و با هستی یکی شد.

پیوند انسان با طبیعت، پیوندی غریزی و عشق ورزی انسان با طبیعت نیز، از زیباترین جلوه های مهر ورزی است.

یکی از این عاشقانه های زیبا را می توانید در باغ گیاهشناسی باتومی به تماشا بنشینید.

این باغ که در ده کیلومتری خارج از باتومی و در جهت شمال واقع گردیده است، با گستره ی تماشایی 108 هکتار، بیش از چهار هزار گونه از گیاهان را در بطن خود جای داده و کم نظیرترین باغی است که اقسام متنوع گیاهان و درختان، که در خاص ترین اقلیم های آب و هوایی پرورش می یابند، در آن به چشم می خورد.

باغ گیاهشناسی باتومی
باغ گیاهشناسی باتومی

در این مجموعه، گیاهان اقلیم های متفاوت شبیه سازی شده است. گیاهان اقلیم هایی چون: قفقاز، شرق دور، هیمالیا، مکزیک و…

گیاه شناس روسی آندره نیکولایویچ کراسنوف ( Nikolayevich Krasnov )  در سال 1880 میلادی، این باغ را بنا کرد که بعدها به سال 1925 میلادی نیز تحت نظارت اتحاد جماهیر شوروی وسعت یافت.

از سال 2006 میلادی تا کنون آکادمی علمی گرجستان، سرپرستی و اداره ی این مجموعه را عهده دار شده است و سالیانه پذیرای هزاران گردشگر از اقصی نقاط جهان می باشد.

اجزای باغ گیاهشناسی باتومی از این قرارند: باغ کودکان، باغ گیاهان دارویی، باغ سنگ ها، باغ خانوادگی، باغ ارکیده و آبزیان، غرفه ی کویر، غرفه ی گرمسیری، موزه ی بونسای، باغ لیلی، تپه ی نرگس، خانه ی گل استکانی، باغ شکسپیر، گردشگاه گیلاس، مرز شرقی، باغ شکوفه ها، مجموعه ی تحقیقاتی  و …

باغ کودکان، مکانی جالب و هیجان انگیز برای کودکان است. در این قسمت، امکان مشاهده رشد و نمو بذرها، آشنایی با باغبانی و کاشت نهال فراهم گردیده و آموزش دانش کشاورزی به شیوه ی تجربی برای کودکان مهیا شده است.

علاوه بر آن ها، نوجوانان نیز در قالب محققان و گروه های کارآموزی، امکان کاشت گیاه و مشاهده مراحل مختلف نمو گیاهان و همچنین انجام آزمایش را می یابند.

در طرف دیگر، باغ آب، با دارا بودن جویبارهای تماشایی، برکه ها و دریاچه ی چشم نواز و همچنین پل های بی نظیر، جلوه ی منحصر به فردی دارد. این بخش مملو از گیاهان آبزی است که کنجکاوی شما را برمی انگیزند.

برای پرس و جو در خصوص آن ها، می توانید از ساعات 11.30 الی 13 به راهنمایان و کارشناسان باغ مراجعه کرده و پاسخ را بجویید.

باغ یاس، غرق یاس های صورتی، بنفش، سپید و قرمز، در بهار، بهشت کوچکی را در دل بهشت بزرگتر باتومی می آفریند که استشمام آن، شادی عجیبی می بخشد.

باغ گیاهشناسی باتومی - دماغه سبز
باغ گیاهشناسی باتومی – دماغه سبز

با قدم زدن در سمت شمال، جنوب یا شرق و غرب مجموعه، دیدگان شما هر لحظه مناظر شگفت انگیزی می بیند.

از تپه ی نرگس با هزاران شاخه گل زر اندود که مانند خورشیدهای کوچک می درخشند، ناگاه در سویی دیگر به غرفه ی کویر می رسید و کاکتوس ها را می بینید که با اشکال عجیب و غریبی خودنمایی می کنند.

از باغ مشاهیر ( شکسپیر) که به افتخار تعدادی از بزرگان هنر و ادبیات، درختانی بارور گردیده، در جهتی دیگر به موزه بونسای می رسید و این درختچه های پر رمز و راز را که در ژاپن هزاران منظومه شعر در وصف آن سروده اند و نقاشی های اسرار آمیزی درباره آن ها ترسیم کرده اند،می بینید.

در جانبی دیگر، در باغ ارکیده و آبزیان، نیلوفرهای تماشایی آبی، سپید و صورتی، رنگی جادویی بر دل ها می پاشد و تصویری زیبا و ابدی خلق می کند.

شبیه سازی جنگل های گرمسیری، گیاهانی که در دل سنگ های  ریز و درشت روییده اند و باغ حیرت انگیز شکوفه ها که در بهار، شکوهی جاویدان در خاطرمان می آفریند، همه و همه مجموعه گیاهشناسی باغ باتومی را به مجموعه ای بی نظیر مبدل کرده است که دیدن آن آرزویی در دل همه گردشگران گرجستان است.

کتابخانه و بخش های تحقیقاتی باغ نیز، با ایجاد جنبه های تحقیقاتی و آموزشی، حسن این مجموعه را کامل کرده اند و نقشی مهم در تعالی دانش کشاورزی ایفا می کنند.

بی تردید با دیدن باغ گیاهشناسی باتومی ، زیباترین جلوه ی آشتی با طبیعت را نظاره می کنید و این پهنه دلربا، شما را سرمست خواهد کرد.

5/5 (4 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

ایست پوینت تفلیس

آشنایی با مرکز خرید ایست پوینت تفلیس

آشنایی با مرکز خرید ایست پوینت تفلیس : آیا می دانستید بزرگترین مرکز خرید در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *