انواع اقامت گرجستان

انواع اقامت گرجستان : لازم‌ به ذکر است که در این مقاله قصد داریم شما را با انواع اقامت گرجستان آشنا کنیم و باید اشاره کنیم که اخذ اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان تفاوت دارد و تفاوت آن در این است که هنگامی که شما اقامت گرجستان را دریافت می‌ کنید شما قادر به زندگی کردن در گرجستان هستید و از کلیه حقوق یک شهروند گرجی برخوردار هستید به جز حق رای و پاسپورت گرجی‌ و اما در شهروندی گرجستان شما قادر به زندگی کردن دائم در گرجستان هستید و حق رای و پاسپورت گرجی نیز به شما تعلق میگیرد.

انواع اقامت گرجستان به صورت مختصر

گرجستان در لیست کشورهای ارزان قیمت دنیا وجود دارد، به همین دلیل جزو کشورهایی است که آمار مهاجران در این کشور در چند سال اخیر به شدت بالا رفته است، در این چند مقاله میخواهیم شما را با انواع اقامت گرجستان آشنا کنیم:

۱) اقامت تحصیلی گرجستان ۲) اقامت کاری گرجستان ۳) اقامت از طریق ازدواج با شهروند گرجی ۴) ثبت شرکت در گرجستان ۵) خرید خانه در گرجستان ۶) سرمایه گذاری در گرجستان ۷) گرجی های ایران

لازم‌ به ذکر است که اخذ اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان تفاوت دارد و تفاوت آن در این است که هنگامی که شما اقامت گرجستان را دریافت می‌ کنید شما قادر به زندگی کردن در گرجستان هستید و از کلیه حقوق یک شهروند گرجی برخوردار هستید به جز حق رای و پاسپورت گرجی‌ و اما در شهروندی گرجستان شما قادر به زندگی کردن دائم در گرجستان هستید و حق رای و پاسپورت گرجی نیز به شما تعلق میگیرد.

انواع اقامت گرجستان

انواع اقامت گرجستان

شما هیچ گاه نمیتوانید با پرونده سازی اقامت دریافت کنید زیرا ماموران اخذ اقامت بسیار ریز بین و دقیق پرونده را مورد بررسی می کند و در صورتی که شما بخواهید به دروغ اقامت گرجستان را دریافت کنید این کاری غیر ممکن است و حتی ممکن است متهم به دروغگویی شوید و برای همیشه از خاک گرجستان رانده شوید پس بهترین راه راست گویی است و تا زمانی که واقعاً احساس نیاز نکرده اید، دست به دریافت اقامت نزنید.

چند نمونه از اقامت ها را به طور خلاصه توضیح می دهیم :

اقامت تحصیلی گرجستان

یکی از انواع اقامت گرجستان اقامت تحصیلی است و شما می توانید با یکی از دانشگاه های عمومی و خصوصی گرجستان به توافق برسید و در صورتی که پذیرفته شدید که در آنجا تحصیل کنید، از طرف دانشگاه نامه ای به وزارت مهاجرت ببرید و اخذ اقامت کنید.

پذیرش تحصیلی که یکی از راه هایی است که شما می توانید با تکیه بر موضوع آموزش دانشگاه گرجستان اقامت آنجا را دریافت کنید.

و فراموش نکنید اگر به هر دلیلی از ادامه تحصیل پشیمان شوید و یا از دانشگاه اخراج شوید، اقامت شما نیز باطل می شود.

اقامت تحصیلی گرجستان

اقامت تحصیلی گرجستان

اقامت کاری گرجستان

شما می توانید با کار کردن در شرکتی که در گرجستان ثبت شده و فعال است، نامه ای به وزارت مهاجرت ببرید و اخذ اقامت کنید، اقامت کارمندی و یا اقامت کاری یکی از انواع اقامت گرجستان است که از طریق یک شرکت قانونی ثبت شده در گرجستان می توانید دریافت کنید.

اگر شما پذیرفته شدید میتوانید از طریق قرارداد و گرفتن یک نامه رسمی از شرکت مورد نظر درخواست مجوز اقامت نمایید.

در حال حاضر اقامت از طریق کار یا کارمندی یکی از مشکل ترین روش های اخذ اقامت گرجستان است.

اقامت کاری گرجستان

اقامت کاری گرجستان

ازدواج با شهروند گرجی

اگر واقعاً طالب ازدواج با یک شهروند گرجی نیستید و به صورت صوری میخواهید ازدواج کنید توصیه می کنیم که به هیچ وجه این کار را انجام ندهید، زیرا این امر نشدنی است با توجه به اینکه پلیس گرجستان و دستگاه های نظارتی و دولتی گرجستان شفافیت زیادی دارند، اگر به هر دلیلی متوجه این شوند که ازدواج شما صوری است برای شما امتیاز منفی
محسوب می شود و پرونده به صورت کامل متوقف می شود و حکم اخراج شخص متقاضی از طرف دولت گرجستان نیز صادر می شود و توصیه میشود به هیچ وجه از این طریق اقدام به اخذ اقامت نکنید زیرا یکی از ریسک پذیرترین انواع اقامت گرجستان است.

ثبت شرکت گرجستان

یکی از انواع اقامت گرجستان این است که فرد با ثبت شرکت در گرجستان صاحب اقامت می شود، در این روش برای فرد متقاضی یک شرکت از هر نوع که نیاز هست، به صورت کاملا قانونی ثبت می شود، و اخذ کد مالیاتی، مهر شرکت، تنظیم اساسنامه به دو زبان گرجی و زبان انگلیسی و آدرس دائمی و البته معتبر انجام می شود.

این شرکت پس از ثبت به صورت رسمی و قانونی می بایست فعال باشد، مالیات ماهیانه کارمندان آن پرداخت شود و در چندین ماه به صورت فعال قراردادهایی را برای فعالیت تجاری داشته باشند، لازم است بدانید باید پس از ثبت شرکت یا پیش از آن دفتر تجاری کرایه کنید زیرا پلیس مالیاتی و بازرس از محل شما بازدید می کند و در گزارش خود، وضعیت شرکت شما را شرح می دهد و اگر مکانی برای شرکت اخذ نشده باشد، امتیاز منفی محسوب می شود.

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

لازم به ذکر است بدانید که پس از ثبت شرکت و اخذ کد مالیاتی، می بایست مالیات کارمندان خود را به صورت ماهانه و به میزان بیست درصد از حقوق هر شخص به اداره مالیات گرجستان بپردازید.

توجه داشته باشید کلیه خریدهایی که برای شرکت انجام می دهید باید رسید داشته باشند تا بتوانید توسط حسابدار ریزحساب های خود را به درستی محاسبه کرده و مالیات آن را نیز پرداخت کنید.

خرید خانه در گرجستان

در گرجستان بر اساس قانونی تقریبا جدید اگر شخصی بتواند ملکی را با قیمت حداقل 35 هزار دلار آمریکا خریداری کند به وی اقامت یکساله داده خواهد شد و به صورت متوالی هر ساله می توانید این اقامت را تمدید کنید و این یکی از انواع اقامت در گرجستان است.

سرمایه گذاری در گرجستان

اگر شخصی حداقل مبلغ سیصد هزار لاری را سرمایه گذاری کند و بخواهد که اقامت گرجستان را دریافت کند، اقامت دائم به او اعطا می شود که در واقع اقامت دائم شهروندی گرجستان به صورت شفاهی می باشد البته باید توجه داشته باشید که در هر موردی که سرمایه گذاری می کنید، باید به صورت نقدی باشد و لازم است اطلاعات مربوط به سرمایه خود با ارائه اسناد معتبر باشد تا در هنگامی که برای بررسی گزینه هایی نظیر پولشویی از طرف بازرسان قرار گرفتید دچار مشکل نشوید زیرا در این مورد حساسیت دولت گرجستان بسیار بالاست، منبع سرمایه باید واضح و شفاف باشد.

سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان

اخذ اقامت از طریق ورزش

از انواع اقامت گرجستان اخذ اقامت از طریق ورزش است به این شکل که اگر شخصی در المپیک و یا در مسابقات جهانی مدال طلا کسب کند و یا دارای افتخارات باشد میتواند اقدام به دریافت ویزا کند و در صورت پذیرفته شدن میتواند عضو تیم ورزشی گرجستان شود.

گرجی های ایران

از نادرترین انواع اقامت گرجستان این است که شخصی اصلیت گرجی داشته باشد و از گرجیان ایرانی باشد، پس از ارائه درخواست خود به اداره اقامت گرجستان و پس از بررسی و احراز هویت او، اگر صلاحیت او تایید شود، پس از مدتی میتواند شهروندی گرجستان را اخذ نمایند.لازم به ذکر است که شخص باید حتما پاسپورت هموطن گرجی را داشته باشد.

نکته:
در همه موارد فوق به جز مورد سرمایه گذاری در گرجستان و اقامت تحصیلی باید حتما شش سال اقامت را تمدید کنید تا اقامت دائم یا شهروندی گرجی به شما اعطا شود.

5/5 (8 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *