خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / اقامت گرجستان برای ایرانیان

اقامت گرجستان برای ایرانیان

اقامت گرجستان برای ایرانیان

اقامت گرجستان برای ایرانیان در سالهای اخیر رواج زیادی یافته است.

کشور گرجستان با توجه به موقعیت خوب منطقه ای، وضعیت مناسب برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار، عدم محدودیت تجارت با کشورهای دیگر، تعرفه های گمرکی و مالیاتی پائین، آب و هوای چهار فصل و دلپذیر، امکان پیوستن به اتحادیه اروپا ، عضو سازمان تجارت جهانی و دارای انواع مراودات تجاری و همکاری های منطقه ای و بین المللی از موقعیت و آینده روشنی برخوردار است.

اقامت گرجستان برای ایرانیان
اقامت گرجستان برای ایرانیان

به همین دلیل و با توجه به فضای اجتماعی بازتر از ایران و امکان بهره مندی از زندگی در سایه امنیت و آرامش موجب ترغیب ایرانیان جهت اقامت در گرجستان شده است.

اقامت گرجستان برای ایرانیان در سالهای اخیر به یکی از اهداف و مقاصد افراد جهت زندگی، کار، تجارت و یا تحصیل تبدیل شده است.

یکی از موارد مهمی که قبل از اقدام جهت اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان محترم جای بررسی و تحقیق دارد اطلاع از هزینه های زندگی در گرجستان است. لذا در ذیل هزینه زندگی در گرجستان را تشریح می کنیم.

اقامت گرجستان برای ایرانیان : هزینه های زندگی

از عوامل مهم در اقامت گرجستان برای ایرانیان هزینه های زندگی در گرجستان است که از جمله موارد مهم و اساسی در تصمیم گیری نسبت به اقدام برای اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان است.

بطور کلی هزینه های زندگی در گرجستان پائین بوده و مقرون به صرفه است.

هزینه های زندگی در گرجستان کاملا بسته به فرد دارد، شما می توانید بسته به مقدار بودجه در نظر گرفته برای خود مقدار کمی هزینه نموده و یا زندگی لوکس و پر هزینه ای برای خود فراهم نمائید.

لذا بهترین کار این است که ما حداقل و یا متوسط هزینه های اساسی را به شما اعلام می نمائیم تا بر اساس شرایط خود موضوع را تجزیه و تحلیل نموده و به نتیجه منطقی برسید.

اجاره آپارتمان یک خوابه از ماهیانه 750 لاری به بالا می تواند باشد، بدیهی است که قیمت آپارتمان های بزرگتر و بسته به نوع امکانات می تواند بیشتر از این مقدار باشد.

قیمت خرید واحد مسکونی در مرکز شهر و بازای هر متر مربع بطور متوسط 2300 لاری برآورد می گردد.

در مورد هزینه رستوران باید گفت که هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت حداقل 15 لاری و در رستوران متوسط حدود 25 لاری را در نظر بگیرید.

هنگام خرید از سوپر مارکت حداقل هزینه ها جهت خرید اقلام خوراکی بدین صورت اعلام می گردد.

یک بطری آب معدنی کوچک 0.5 لاری، یک بطری شیر یک لیتری 2.5 لاری و یک کیلو گوشت قرمز 14 لاری و یک کیلو سیب زمینی 1.5 لاری برآورد می گردد.

از دیگر موارد مهم هزینه در تصمیم گیری برای اقامت گرجستان برای ایرانیان می توان به هزینه حمل و نقل و ایاب و ذهاب اشاره نمود که تقریبا جزو هزینه های روزانه افراد بشمار می رود.

هزینه بلیط مترو گرجستان 0.5 لاری و تاکسی 4 لاری برای مسیرهای متوسط تخمین زده می شود.

اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان
اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان

البته شما می توانید فاصله محل سکونت و محل کار یا تحصیل خود را در کوتاه ترین فاصله ممکن در نظر گرفته تا از این طریق صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد خود داشته باشید.

اقامت گرجستان برای ایرانیان : هزینه های تحصیل

از آنجایی که بخشی از تقاضاهای اقامت گرجستان برای ایرانیان مربوط به تحصیل در دانشگاه و اخذ اقامت موقت تحصیلی می باشد هزینه تحصیل در دانشگاه های گرجستان را برای شما بیان می کنیم.

دانشگاه های گرجستان به دو گروه دانشگاههای دولتی و خصوصی طبقه بندی می شوند.

بطور متوسط هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی حدود 4500 لاری و دانشگاه های خصوصی حدود 10000 لاری در سال است.

شایان ذکر است که زبان تدریس در دانشگاه های گرجستان انگلیسی و گرجی است، از اینرو چنانچه در دانشگاهی ثبت نام نمودید که به زبان گرجی تدریس میکند شما باید در دوره های آموزش زبان گرجی ثبت نام نمائید.

دوره های آموزش زبان گرجی بصورت هفته ای 18 ساعت برگزار شده و هزینه آن ماهیانه 300 لاری می باشد.

دانشگاه های گرجستان که می توانید برای تحصیل در آن درخواست پذیرش بدهید عبارتند از دانشگاه دولتی تفلیس، دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس، دانشگاه صنعتی گرجستان، دانشگاه خصوصی قفقاز و دانشگاه آزاد تفلیس.

چنانچه شما قصد دارید اقدام به پذیرش در یکی از دانشگاه های فوق نمائید می توانید هم خود شخصا اقدام نموده و یا از طریق کارشناس های باتجربه آناجورجیا که در این زمینه فعالیت دارند اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی و اقامت موقت نمائید.

نکته قابل ذکر در مورد اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق اقامت موقت تحصیلی این است که معمولا اقامت یکساله صادر می گردد و در صورت عدم اتمام تحصیل دانشجو قابل تمدید است و لیکن تمدید اقامت موقت به مدت ۵ سال توسط دولت گرجستان و در پایان سال ششم منجر به دریافت اقامت دائم برای دانشجو بر خلاف شرایط سایر انواع اقامت موقت نمی گردد.

در اقامت گرجستان برای ایرانیان بطور موقت از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کاری فرد می تواند پس از پنج سال تمدید اقامت موقت به دریافت اقامت دائم گرجستان امیدوار باشد ولیکن اقامت موقت تحصیلی از این قاعده مستثنی است و فرد دانشجو باید تغییر حالت نوع اقامت موقت به کارمندی و یا ثبت شرکت و سایر موارد را داشته باشد.

مزایای اقامت گرجستان برای ایرانیان

از مهم ترین مزایای اقامت گرجستان برای ایرانیان می توان به مواردی همچون ثبات سیاسی کشور گرجستان، فرصت های سرمایه گذاری مناسب و حمایت های دولت از سرمایه گذاران خارجی، عضو سازمان تجارت جهانی، پیوستن قریب الوقوع به اتحادیه اروپا، ایجاد مناطق آزاد تجاری و اعطای انواع تسهیلات، آب و هوای مناسب، عدم نیاز به روادید برای ایرانیان، احترام به جامعه ایرانی و نزدیکی به کشور ایران اشاره نمود.

مزایای اقامت گرجستان برای ایرانیان
مزایای اقامت گرجستان برای ایرانیان

همه این موارد به انضمام امکان اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان از طرق مختلف سبب استقبال جامعه ایرانی شده است.

امکان اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان از طریق روشهای ذیل امکان پذیر است.

روشهای اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان

روشهای اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان شامل این موارد می باشد :

اخذ اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک، تحصیلی، کارمندی، ازدواج با تبعه گرجی، ثبت شرکت و گرجی های ساکن ایران امکان پذیر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشهای اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان به مقاله همه چیز درباره اقامت گرجستان مراجعه و اطلاعات کاملی در این باره را دریافت نمائید.

همچنین طبق بررسی های میدانی بعمل آمده از جامعه ایرانی ساکن در گرجستان مشخص گردید که اقامت گرجستان برای ایرانیان در سالهای اخیر از رونق زیادی برخوردار بوده و نزدیک به صد هزار ایرانی در گرجستان ساکن هستند.

ایرانیان ساکن گرجستان بیشتر در زمینه تجارت، سرمایه گذاری در املاک و بخش کشاورزی و دامپروری به فعالیت مشغول هستند.

5/5 (7 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

لسلیدزه یکی از معروفترین خیابان های تفلیس

خیابان لسلیدزه تفلیس از دیدنی های پایتخت گرجستان

خیابان لسلیدزه تفلیس از دیدنی های پایتخت گرجستان : دیدنی‌های تفلیس آنقدر زیاد هستند که توصیف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *