اقامت گرجستان با خرید ملک

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک : اقامت گرجستان با خرید ملک ، یکی از انواع روش های اخذ اقامت گرجستان محسوب می شود. بر طبق قوانین جاری کشور گرجستان هر تبعه خارجی در صورت خرید ملک در کشور گرجستان از 35 هزار دلار به بالا می تواند اقامت یکساله گرجستان را دریافت کند.

تا زمانی که ملک بنام شخص باشد ، اقامت های یکساله وی بصورت سالانه تمدید خواهد شد ، سپس پس از گذشت شش سال از تمدید متوالی کارت اقامت گرجستان می توان برای اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کرد.

اقامت گرجستان با خرید ملک

اقامت گرجستان با خرید ملک

با توجه به اینکه حدود سه سال می شود که این قانون در گرجستان اجرایی شده است ، استقبال بسیار خوبی توسط اتباع خارجی از این طرح دولت گرجستان به عمل آمده است به گونه ای که در حال حاضر بخش املاک و مستغلات گرجستان رونق بسیار خوبی پیدا کرده است.

این در حالی است که قبل از اجرای این قانون رکود محسوسی در بخش املاک گرجستان وجود دارد و حتی تورم نیز به زیر صفر هم رسیده بود. ولی با این طرح خردمندانه دولت گرجستان ضمن خروج کامل بخش املاک گرجستان از رکود ، تورم نیز به نزدیک هفت درصد رسیده است.

در علم اقتصاد نه تورم منفی خوبه و نه تورم خیلی مثبت. همین رنج زیر ده درصد معمولا تورم مناسبی ارزیابی می شود. تورم منفی یعنی اینکه قدرت خریدی وجود ندارد و این نشان دهنده اقتصاد بیمار است.

در قانون اقامت گرجستان از طریق خرید ملک ، تنها به اشخاصی اقامت داده می شود که : ملک خریداری کنند و نه زمین. ملک عبارت است از : مسکونی – اداری یا تجاری . زمین در گروه مستغلات قرار می گیرد و از این قانون استثنا است.

ضمن اینکه در حال حاضر نیز زمین کشاورزی به اتباع خارجی فروخته نمی شود و تنها زمین با کاربری مسکونی – تجاری فروخته می شود و زمین کشاورزی فقط توسط اتباع گرجی داد و ستد می شود.

اقامت گرجستان با خرید ملک برای افرادی کارآمد است که قصد سرمایه گذاری زیاد در گرجستان ندارند ، و تنها به دنبال اخذ کارت اقامت گرجستان هستند. اخذ کارت اقامت گرجستان مزیت های زیادی دارد که در نوشته های سایت آناجورجیا به مزیت های دارنده آن اشاره شده است.

در صورتی که پس از خرید ملک در گرجستان ، آن را اجاره دهید و حتی در خاک گرجستان هم نباشید بدون مشکلی اقامت های سالانه شما تمدید خواهد شد و نیازی به حضور موثر در خاک گرجستان نیست.

اقامت گرجستان با خرید ملک چه مزیت هایی دارد :

1 – شما با خرید ملک قادر خواهید بود تا اقامت یکساله یک کشوری که قصد پیوستن به اتحادیه اروپا را دارد بدست آورید و در صورت پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا ، قیمت ملک شما ارزش افزوده زیادی پیدا می کند. هر چند در حال حاضر با تورم نزدیک به هفت درصد در گرجستان به هر حال رشد قیمت ملک شما نیز به دلار آمریکا محسوس است.

2 – سرمایه گذاری شما در گرجستان از طریق خرید ملک ، با ارز دلار آمریکا انجام می شود بنابراین زمانی که ملک شما ارزش افزوده پس از مدتی پیدا می کند مثل این است که دارید از یک بانک ماهانه سود می گیرید ولی ملک خود را نیز دارید و همچنین دلار آمریکا نیز در مقابل اغلب ارزهای جهانی در مدت زمان ارزش افزوده پیدا می کند پس از هر دو جهت سود خواهید برد.

3 – با خرید ملک در گرجستان هم به متقاضی و هم به اعضای خانواده وی اقامت موقت یکساله تعلق می گیرد. اعضای خانواده متقاضی که می توانند اقامت دریافت کنند عبارتند از : پدر – مادر – همسر و فرزندان در صورت وجود.

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

4 – اقامت گرجستان با خرید ملک در حقیقت یک نوع سرمایه گذاری محسوب می شود و در هر زمانی که به پول نیاز داشته باشید می توانید آن را بفروشید و از پول آن همراه با ارزش افزوده استفاده لازم را ببرید. فقط لازم است تا دقت کنید که حتما از خرید ملک بالای صد هزار دلار آمریکا اجتناب کنید زیرا برای فروش دلچسب مشتری ها نیستند.

جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک حتما به یاد داشته باشید که از یک کارشناس رسمی املاک در گرجستان بهره ببرید تا دچار مشکل نشوید و قبل از پرسیدن قیمت ملک در مناطق مختلف گرجستان نسبت به دانستن آن اقدام کنید. شما می توانید از طریق سایت های زیر حدود قیمت ملک در گرجستان و در مناطق مختلف را ببینید تا خدای نکرده سرتان کلاه نرود :

myhome.ge

place.ge

saqme.ge

5 – در صورت بستن قرارداد با شرکت آناجورجیا جهت خرید ملک در گرجستان کلیه هزینه های اخذ اقامت گرجستان برای متقاضی و تمامی اعضای خانواده وی به صورت رایگان انجام خواهد شد حتی هزینه های ارزیابی ساختمان.

برای انجام امورات اقامت گرجستان معمولا نیاز به یک ارزیاب هست تا قیمت ملک شما را تایید کند. هزینه ارزیابی در گرجستان بسیار متفاوت است و از 150 تا 800 لاری متغیر است که بسته به شخص ارزیاب ، منطقه مورد نظر و متراژ ساختمان خریداری شده دارد.

6 – در صورتی که ملک خریداری شده شما در گرجستان ، خانه یا ویلا است حتما قبل از خرید نسبت به استعلام زمین ساخته شده اقدام کنید تا مشخص شود که کاربری آن مسکونی است و کشاورزی نباشد. زمین بسیاری از خانه ها یا ویلاها در گرجستان ، کاربری کشاورزی دارد و در صورت خرید چنین خانه هایی ، درخواست اقامت شما مردود می شود.

لازم به ذکر است که بر طبق قوانین موجود، اقامت گرجستان از طریق خرید ملک در صورتی که در آینده لغو شود شامل کسانی که از قبل زیر پوشش این قانون بوده اند نمی شود و کماکان این قانون شامل تمدید اقامت وی خواهد شد که به این حالت ، قانون عطف به ما سبق گفته می شود.

شرکت آناجورجیا با داشتن وکیل رسمی گرجی و همچنین کادر مجرب گرجی و ایرانی و با داشتن کارشناس های باسابقه املاک آماده ارائه خدمات در زمینه خرید و فروش املاک در گرجستان است. قبل از انجام هر کاری در گرجستان به صورت رایگان با کارشناس های ما مشورت کنید.

توصیه می کنیم که به دلیل احتمال تغییر قوانین جاری گرجستان ، قبل از اقدام به خرید ملک در گرجستان حتما یا از وب سایت ما دیدن فرمائید تا اگر قانون جدیدی اعمال شد مطلع شوید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق بخش تماس با ما با کارشناس های آناجورجیا در تماس باشید.

4.7/5 (6 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *