خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / اقامت گرجستان از طریق کار

اقامت گرجستان از طریق کار

اقامت گرجستان از طریق کار : اقتصاد کشور گرجستان در سال های اخیر در حال توسعه است از این رو تعداد متقاضیان ایرانی اخذ اقامت گرجستان به طور پیوسته در حال افزایش است. یکی از روش های مختلف مهاجرت به گرجستان اخذ اقامت گرجستان از طریق کار می باشد. اگر قصد مهاجرت به گرجستان از این طریق را دارید ما را تا پایان همراهی کنید.

آیا امکان اخذ اقامت گرجستان از طریق کار وجود دارد؟

از آنجا که اقتصاد کشور گرجستان در سال های اخیر رو به رشد می باشد و هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است این کشور به یکی از مقاصد اصلی افرادی که قصد مهاجرت از ایران را دارند تبدیل شده است.

روش های مختلفی جهت مهاجرت به گرجستان وجود دارد و یکی از این روش ها اخذ اقامت گرجستان از طریق کار می باشد.

اقامت گرجستان از طریق کار
اقامت گرجستان از طریق کار

برای اخذ اقامت گرجستان از این طریق ابتدا باید متقاضی از طرف یکی از شرکت های گرجستان تقاضای کار دریافت کند و پس از آن نسبت به دریافت اقامت کاری اقدام کند.

در نوشته های قبلی راجع به اقامت کارمندی گرجستان یا همان اقامت کاری به صورت مفصل توضیح داده ایم.

شرایط مورد نیاز جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق کار

یکی از مهمترین شرایط مورد نیاز جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق کار دریافت مجوز کار می باشد. اگر فردی موفق به دریافت مجوز کاری نشود مجاز به انجام فعالیت های کاری در این کشور نخواهد بود.

برای این منظور ابتدا متقاضی باید قرار داد کاری خود را دریافت کند و سپس درخواست اقامت خود در این کشور را به دولت گرجستان ارائه دهند.

افراد بومی برخی از کشورها جهت کار کردن در گرجستان به اقامت کاری نیازی نخواهند داشت. یکی از مهمترین شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق کار این است که پس از دریافت اقامت کارمندی باید در گرجستان حضور داشته باشید در غیر این صورت دولت این کشور اقدام به باطل نمودن کارت اقامت شما می کند.

از لحظه ورود خود به کشور گرجستان تنها چهار روز فرصت دارید تا درخواست اقامت کارمندی خود را به دولت این کشور ارائه دهید و در صورت عدم ارائه به موقع اقامت کارمندی بایستی خاک گرجستان را ترک و مجددا وارد شوید.

پس از گذشت 30 روز از ارائه درخواست شما به دولت گرجستان پاسخ شما روی سایت قرار خواهد گرفت و در صورت مثبت بودن پاسخ می توانید درخواست کارت خود را ارائه دهید. کارت اقامت کارمندی پس از گذشت ده روز از تقاضای صدور قادر به دریافت کارت خود خواهید بود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق کار

 ارائه پاسپورت فرد متقاضی
 ارائه فرم درخواست ویزای کار در گرجستان
 ارائه عکس 3*4 از متقاضی
 در برخی مواقع در اخذ اقامت گرجستان از این روش ارائه رسید هزینه پردازش ویزای کاری مورد نیاز می باشد. همچنین متقاضی باید اسنادی در رابطه با اثبات هویت، وضعیت مالی و هدف خود از مهاجرت به گرجستان را ارائه دهد.

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق کار ارائه قرارداد رسمی شرکتی به زبان گرجی یا انگلیسی می باشد.

مراحل اخذ اقامت گرجستان از طریق کار

نخستین مرحله جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق کار دریافت پیشنهاد کار از طرف یک شرکت گرجی فعال و معتبر می باشد.

پس از این که پیشنهاد کاری توسط شما پذیرفته شد شرکت اقدام به انعقاد همکاری با شما می نماید و در نهایت این شرکت شما را به عنوان کارمند خود به دولت گرجستان معرفی می کند.

سپس شما می توانید با ارائه قرارداد کارمندی و ترجمه پاسپورت خود موفق به اخذ اقامت کارمندی شوید.

آیا اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق کار امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت بله شما می توانید پس از تمدید اقامت گرجستان از طریق کار برای چند سال به طور متوالی اقامت دائمی این کشور را کسب کنید.

نخستین بار کارت اقامت شما به صورت یک ساله صادر می شود و پس از اولین تمدید کارت اقامت سه ساله یا پنج ساله برای شما صادر می شود و در صورتی که بتوانید برای شش سال متوالی اقامت کاری خود را تمدید کنید قادر به دریافت کارت اقامت دائم گرجستان و همچنین پاسپورت این کشور خواهید بود.

مراحل اخذ اقامت گرجستان از طریق کار
مراحل اخذ اقامت گرجستان از طریق کار

آیا اخذ اقامت خانواده با اخذ اقامت گرجستان از طریق کار امکان پذیر است؟

پاسخ به این سؤال نیز مثبت خواهد بود اگر شما موفق به دریافت کارت اقامت کاری خود شوید می توانید اقامت گرجستان را برای اعضای خانواده خود نظیر مادر، پدر، همسر و فرزند نیز دریافت کنید.

مزایای اخذ اقامت گرجستان از طریق کار

با اخذ اقامت کاری گرجستان از مزایای قابل توجه زندگی در این کشور نیز بهره مند خواهید شد در این بخش از مقاله به بررسی مزایای اخذ اقامت گرجستان از طریق کار خواهیم پرداخت.

 زندگی در کشوری با ثبات اقتصادی و سیاسی عالی
 هزینه های زندگی پایین
 از طریق اخذ اقامت گرجستان می توانید به راحتی به ویزای شنگن نیز دست پیدا کنید.
 زندگی در کشوری با کمترین میزان استرس و آرام
 امکان استفاده از خدمات بین المللی و زندگی در کشوری که هیچگونه تحریمی بر آن تحمیل نشده است.
 زندگی در کشوری ایمن
 همچنین با زندگی در این کشور از طبیعت زیبا و آرامشی بی نظیر بهره مند خواهید شد.

معایب اخذ اقامت گرجستان از طریق کار

همانطور که در این مقاله بیان کردیم با زندگی در گرجستان از مزایای بسیار زیادی بهره مند خواهید شد اما اخذ اقامت گرجستان و زندگی در این کشور با معایبی نیز همراه است که برخی از آن ها را بیان خواهیم نمود.

 افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت به گرجستان
 رشد نسبتاً پایین کسب و کار
 طرز فکر منفی بومیان گرجی نسبت به خارجی ها

نکات مهم اخذ اقامت گرجستان از طریق کار

پس از استخدام شدن به عنوان کارمند در یک شرکت سعی کنید مالیات خود را به موقع پرداخت کنید.

از آنجا که صنعت در کشور گرجستان بسیار ضعیف است عمده درآمد این کشور از طریق دریافت مالیات تأمین می شود به همین دلیل است که این دولت به افرادی که مالیات خود را به موقع پرداخت می کنند احترام زیادی می گذارد.

این نکته را نیز همواره به خاطر داشته باشید که جهت تمدید کارت اقامت کاری خود باید ثابت کنید که یکی از شهروندان خوب در گرجستان هستید.

شما در صورتی موفق به تمدید کارت اقامت خود خواهید بود که مالیات تمامی سال های خود را به طور مرتب پرداخت کرده باشید.

در صورتی که دولت گرجستان تحقیق کند و متوجه شود که مالیات شما به درستی پرداخت نشده است کارت اقامت شما باطل خواهد شد.

5/5 (6 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه لوبیانی گرجستان

طرز تهیه لوبیانی گرجستان

طرز تهیه لوبیانی گرجستان : لوبیانی از غذاهای لذیذ گرجی محسوب می شود که طرفداران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *