خانه / اقامت گرجستان / اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟ آیا می توان اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری را به اقامت دائم یا پاسپورت گرجستان تبدیل کرد؟

آیا اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری به خانواده شخص سرمایه گذار هم تعلق می گیرد؟

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری شرایط زیر را دارد :

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری
اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

1 – تعریف شخص سرمایه گذار در قوانین جاری گرجستان : سرمایه گذار شخصی است که حداقل سیصد هزار لاری ( لاری واحد پول گرجستان است ) به صورت مستقیم در کشور گرجستان سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری در گرجستان به صورت مستقیم چه معنایی دارد؟

سرمایه گذاری مستقیم در گرجستان یعنی اینکه آورده ی شخص سرمایه گذار در موارد زیر مصرف شود :

خرید سهام یا اوراق بهادار از بازار بورس گرجستان – خرید سهام یک شرکت یا یک صنف سودده در گرجستان مانند خرید بخشی از سهام یک هتل یا یک رستوران یا یک شرکت ساختمانی و …. – مصرف آورده سرمایه گذار در شرکت خودش جهت خرید وسائل مورد استفاده شرکت و سایر تجهیزات مورد نیاز.

بنابراین ذخیره پول در بانک بعنوان سرمایه گذاری مستقیم در گرجستان محسوب نمی شود و به چنین فردی اقامت داده نخواهد شد.

نکته : به اشخاصی که زیر سیصد هزار لاری سرمایه وارد گرجستان می کنند ، کارآفرین گفته می شود و نه سرمایه گذار.

 

2 – بر طبق قوانین جاری گرجستان در صورتی که شخص سرمایه گذار مبلغ سیصد هزار لاری به صورت مستقیم در گرجستان ، سرمایه گذاری کند اقامت دائم گرجستان تعلق می گیرد.

البته شخص متقاضی بایستی در ابتدا اقامت موقت دریافت کند و سپس با اثبات اینکه سرمایه ورودی وی به گرجستان حداقل به سیصد هزار لاری رسیده است ، آنوقت جهت دریافت کارت اقامت دائم اقدام کند.

چنین پرونده هایی با توجه به پیچیدگی های خاص خودش قطعا نیازمند بهره بردن از یک وکیل باتجربه و زبده می باشد. بنابراین بدون داشتن وکیل رسمی گرجی این چنین امورات حقوقی را شروع نکنید.

3 – آیا به خانواده شخص سرمایه گذار هم اقامت دائم گرجستان تعلق می گیرد؟ پاسخ منفی است و بستگی به نظر اداره اقامت گرجستان دارد و در برخی موارد بله ، ولی در بسیاری از موارد کارت اقامت موقت یکساله یا کمتر تعلق می گیرد و مجدد تمدید خواهد شد. بنابراین قطعیتی در این مورد وجود ندارد.

4 – منبع پول ورودی به گرجستان بایستی مشخص شود. کشور گرجستان در مبارزه با پولشویی در جهان از نظر سخت گیری رتبه سوم را دارد. بنابراین بایستی اثبات شود که سرمایه ورودی به گرجستان از چه منبعی تامین شده است.

در این مورد هم می توانید با یک وکیل رسمی گرجی مشورت کنید تا وی شما را راهنمایی کند.

در صورتی که پول شما در یکی از بانک های کشور خودتان ذخیره بوده است ، بایستی یک گواهی در این زمینه به زبان انگلیسی ارائه دهید.

 

5 – نبایستی در کشور محل زندگی و همچنین در اینترپل ( پلیس بین الملل ) و در پلیس گرجستان سو سابقه جرم های سنگین داشته باشید.

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه در تمامی موارد مذکور الزامی است که معمولا توسط وکیل رسمی تهیه و تنظیم می شود.

 

اقامت سرمایه گذاری در گرجستان

اقامت سرمایه گذاری در گرجستان در ابتدا منجر به اخذ اقامت موقت و سپس اقامت دائم گرجستان خواهد شد.

شایعات بسیاری در گرجستان وجود دارد که با سرمایه گذاری می توان شهروندی گرجستان را اخذ کرد که به هیچ عنوان صحت ندارد و توسط افراد نادان و بی تجربه گفته می شود.

اقامت سرمایه گذاری در گرجستان در ابتدا با یک کارت اقامت موقت شش ماهه یا یکساله ( به تشخیص اداره اقامت ) صادر می شود و پس از اثبات سرمایه گذاری مستقیم حداقل به مقدار سیصد هزار لاری و ارائه مدارک و مستندات در این زمینه به اقامت دائم گرجستان تبدیل خواهد شد.

معمولا دو سال پس از اقامت دائم ، در صورتی که شخص متقاضی با پلیس و دستگاه های قضایی گرجستان مشکلی نداشته باشد و تمامی مالیات های خودش را نیز سر وقت پرداخت کرده باشد می تواند توسط یک وکیل جهت اخذ شهروندی گرجستان مشورت کند.

اقامت سرمایه گذاری در گرجستان
اقامت سرمایه گذاری در گرجستان

بنابراین در اخذ پاسپورت گرجستان عجله نکنید و تا جایی که برای شما امکان دارد ، امورات حقوقی را با یک وکیل باتجربه در میان بگذارید.

اقامت سرمایه گذاری در گرجستان در حال حاضر سریعترین راه ممکن جهت اخذ اقامت دائم گرجستان محسوب می شود.

با توجه به نوسانات ناچیز لاری واحد پول گرجستان در مقابل ارزهای اصلی جهانی ، سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه سرمایه گذارها است.

جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری ( اقامت سرمایه گذاری گرجستان ) با کارشناسان و مشاوران باتجربه آناجورجیا مشورت کنید.

شرکت آناجورجیا با داشتن وکلای رسمی گرجی و همچنین تجارب فراوان در این زمینه می تواند ، راهنما و مشاور رایگان خوبی برای شما عزیزان در این راه باشد.

4.3/5 (6 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

کاخ ریاست جمهوری گرجستان در شهر تفلیس

سخت تر شدن اقامت گرجستان برای اتباع ایرانی

سخت تر شدن اقامت گرجستان برای اتباع ایرانی : در چند ماه اخیر و همزمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *