خانه / اقامت گرجستان / اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت چگونه است و آیا اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت به اخذ شهروندی گرجستان منجر می شود؟

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت یکی از انواع راه های اخذ اقامت گرجستان محسوب می شود. شرایط اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت نسبت به راه های دیگر اخذ اقامت گرجستان کمی پیچیده تر و نیاز به ارائه مدارک بیشتری دارد.

زیرا در سال های گذشته تعداد شرکت های کاغذی ( شرکت هایی که فقط ثبت می شوند و فعالیتی ندارند ) در گرجستان زیاد شده اند و دولت گرجستان برای رفع این مشکل موانعی را ایجاد کرده است که در این نوشته به صورت مختصر راجع به شرایط اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت توضیح می دهیم.

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت
اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت شرایط زیر را دارد :

1 – پس از ثبت شرکت در گرجستان که به سهولت و در یک روز کاری ماکزیمم انجام می شود ، نیاز به تهیه دفتر واقعی دارید.

توجه کنید که در حال حاضر با ثبت شرکت صوری امکان اخذ کارت اقامت گرجستان وجود ندارد.

بنابراین سعی کنید تا در کارهایتان در گرجستان صداقت داشته باشید تا پله های موفقیت را به آسانی طی کنید.

اگر واقعا قصد راه اندازی کسب و کاری در گرجستان را دارید ، نسبت به ثبت شرکت اقدام کنید.

بنابراین تهیه دفتر کار واقعی از اولین ملزومات پس از ثبت شرکت محسوب می شود.

 

2 – انتخاب یک حسابدار ماهر گرجی : حسابدار باتجربه گرجی از نیازهای اولیه یک شرکت در گرجستان محسوب می شود. معمولا حسابدارها در گرجستان برای چندین شرکت در طول ماه کار می کنند ، بنابراین در ابتدا که شرکت شما تراکنش مالی زیادی ندارد ، انتخاب یک حسابدار پاره وقت کافی است.

ولی در آینده که شرکت شما از رونق خوبی برخوردار شد ، بایستی یک حسابدار دائمی انتخاب کنید. حسابدار پاره وقت در گرجستان برای ابتدای کار شرکت شما معمولا حقوقی حداقل 150 لاری دارند که البته برای حسابدارهای باتجربه این رقم تا پانصد لاری هم می رسد و ممکن است که هیچ گاه به شرکت شما نیایند و تراکنش های مالی را از منزل خودشان برای اداره مالیات گزارش کنند.

در کل حقوق حسابدار در گرجستان بالاست و در صورتی که یک حسابدار ماهر بصورت تمام وقت در شرکت شما باشد ، حقوقی معادل حداقل 1500 لاری در ماه دارد و این رقم ممکن است تا 3000 لاری در ماه هم برسد که البته تا یکسال اول کار شما نیاز به پرداخت چنین هزینه ای نیست.

 

3 – پرداخت به موقع مالیات های ضروری تعیین شده از طرف دولت گرجستان :

در صورتی که نیاز به اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت را دارید بایستی به موقع نسبت به پرداخت مالیات هایی که به عهده شماست اقدام کنید تا بتوانید اعتماد لازم را به خود جلب کنید.

کشور گرجستان از داشتن منابع انرژی طبیعی مانند : نفت ، گاز و …. محروم است و اغلب بودجه سالیانه این کشور از طریق مالیات های دریافتی از مردم تعیین می شود. بنابراین فرار مالیاتی در گرجستان جرم سنگینی محسوب می شود و ممکن است شخص خاطی به زندان های بلند مدت ، جریمه های نقدی سنگین و یا حتی اخراج از گرجستان برای همیشه محکوم شود.

بنابراین سعی کنید تا با صداقت ، نسبت به پرداخت مالیات هایی که به عهده شماست ، رفتار کنید تا دچار مشکلات حقوقی در گرجستان نشوید.

در صورت پرداخت مالیات های واقعی که برای شرکت شما تعیین می شود ، و همچنین داشتن تنوع مالیاتی ( پرداخت چند نوع مالیات ) امکان اخذ کارت اقامت گرجستان افزایش می یابد.

اقامت گرجستان با ثبت شرکت در گرجستان
اقامت گرجستان با ثبت شرکت در گرجستان

نکته : فعال کردن شرکت در گرجستان به صورت واقعی تنها راه اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت است و معمولا بر اساس تجارب شرکت آناجورجیا بین دو الی سه ماه پس از فعال کردن شرکت می توان جهت اخذ اقامت گرجستان درخواست داد.

بنابراین اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت پروسه ای بین دو تا سه ماه زمان می برد که ممکن است کمی برای متقاضیان طولانی باشد.

ولی اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت و تمدید متوالی کارت اقامت از این روش برای مدت شش سال منجر به اخذ اقامت دائم گرجستان می شود.

روند اخذ کارت اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت ، در ابتدا که شرکت شما تازه تاسیس است معمولا منجر به اخذ کارت اقامت شش ماهه می شود.

البته ممکن است اگر تراکنش های مالی و پرداخت مالیات شما قابل قبول باشد حتی در ابتدا کارت اقامت یکساله نیز صادر شود که بستگی به نظر اداره اقامت گرجستان دارد.

پس از صدور کارت اقامت موقت به صورت شش ماهه یا یکساله ، در صورت تداوم فعالیت های شرکت و پرداخت به موقع مالیات ها ، اقامت شما ممکن است سه ساله تمدید شود و یا حتی پس از یک دوره شش ماهه یا یکساله به صورت مستقیم پنج ساله نیز صادر شود.

در صورت داشتن وکیل باتجربه در گرجستان می توانید پس از یک دوره کوتاه مدت اولیه ، کارت اقامت پنج ساله نیز دریافت کنید.

قوانین جاری گرجستان جهت اخذ کارت اقامت نسبت به گذشته بسیار مشکل تر شده و بهتر است تا امورات حقوقی خودتان را با یک وکیل رسمی و باتجربه دنبال کنید.

در صورتی که پرونده اقامت شما مردود شد ، به هیچ عنوان ناامید نشوید و به دنبال علت آن و اصلاح و تکمیل مدارک جهت درخواست مجدد باشید.

ارائه تمکن مالی یکی دیگر از مهمترین مدارک جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت محسوب می شود که معمولا حداقل 3800 لاری می باشد.

یعنی اینکه با گذاشتن حداقل 3800 لاری در حساب بانکی شخصی خودتان در گرجستان ، و گرفتن معرفی نامه از بانک نشان دهید که تمکن مالی حضور در گرجستان را دارید.

البته مدارک دیگری نیز وجود دارد که جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت نیاز است که مشاوره با یک وکیل باتجربه می تواند پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشد.

شرکت آناجورجیا با داشتن تجارب فراوان در زمینه پرونده های اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان در این زمینه است.

وکیل رسمی و باتجربه آناجورجیا همواره جهت ارائه مشاوره های رایگان در دفتر شرکت آناجورجیا حضور دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت با ما به رایگان مشورت کنید.

5/5 (6 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

کاخ ریاست جمهوری گرجستان در شهر تفلیس

سخت تر شدن اقامت گرجستان برای اتباع ایرانی

سخت تر شدن اقامت گرجستان برای اتباع ایرانی : در چند ماه اخیر و همزمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *