اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند

اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند

اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند یکی دیگر از روش های اخذ اقامت و تابعیت گرجستان است.

در مباحث مربوط به اخذ اقامت گرجستان انواع روش های اخذ اقامت موقت را با جزئیات برای شما شرح دادیم.

همانطور که گفتیم روش های اخذ اقامت موقت گرجستان شامل سرمایه گذاری، خرید ملک، کارمندی، ثبت شرکت، اقامت تحصیلی گرجستان ، گرجی های ساکن ایران، افراد بدون تابعیت و ازدواج با تبعه گرجی بوده که هرکدام شرایط ویژه خود را داشته و عموما پس از 5 مرتبه تمدید اقامت موقت و در سال ششم در صورت داشتن شرایط و صلاحیت های لازم مجوز اقامت موقت قابل تبدیل به اقامت دائم گرجستان خواهد بود.

اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند

اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند

پس از مرحله دریافت اقامت دائم و در صورت احراز صلاحیت های لازم فرد متقاضی می تواند درخواست امتیاز شهروندی و اخذ پاسپورت نماید.

اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند نیز از جمله روش های اخذ اقامت بوده که در سالهای اخیر نه تنها در کشور گرجستان که در سایر کشورها نیز مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

روش اخذ تابعیت برای فرزند یکی از برنامه ریزی های تولد فرزند برای زوج های جوان بوده و رو به استقبال است.

تولد فرزند در خاک کشور دیگر از دغدغه های امروز پدران و مادرانی است که توانایی انجام این امر را داشته و در پی اخذ تابعیت برای فرزند خود جهت تضمین آینده فرزندشان هستند.

این گونه والدین می دانند که برنامه ریزی حساب شده و اخذ تابعیت کشور مورد نظر برای فرزند خود بزرگترین هدیه را هنگام تولد به فرزند خود اعطا می کنند.

تولد در کشوری پیشرفته و اخذ تابعیت آن کشور و برخورداری از مزایای اقامت از جمله هدیه های مادام العمری است که تاثیر شگرفی بر روی زندگی شخص دارد.

از دیگر مزایای اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند این است که والدین می توانند از طریق فرزند خود و به عنوان اقوام درجه یک نسبت به اخذ اقامت و حتی شهروندی کشور محل اقامت فرزند خود در آینده نمایند.

کشور گرجستان با آینده ای روشن و درخشان و امکان پیوستن به اتحادیه اروپا در آینده نزدیک یکی از مقاصد افراد جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در آینده خواهد بود.

انواع تابعیت

جهت روشن شدن موضوع تابعیت و اخذ اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند به تشریح انواع تابعیت می پردازیم. بطور کلی دو نوع تابعیت وجود دارد. یکی تابعیت از راه خون و دیگری تابعیت از راه خاک.

تابعیت از راه خون

تابعیت از راه خون به این معنی است که فرزند متولد شده در هر جای دنیا، تابعیت پدر و مادر خود را کسب می کند.

در این میان برخی کشورها تابعیت مادر یا پدر را ملاک قرار داده و فرزند متولد شده در هر گوشه ای از دنیا بر اساس تابعیت پدر یا مادر خود می تواند تابعیت آن کشور را اخذ کند.

برخی کشورها تابعیت مادر را ملاک قرار می دهند، بدین معنی که تابعیت مادر قابل انتقال به فرزند است و نه پدر. برخی از کشورها تابعیت هر دو شخص پدر و مادر را قابل قبول می دانند.

در این میان اکثر کشورهای آسیایی و از جمله ایران انتقال تابعیت از راه خون را از طریق پدر به فرزند تائید می کنند.

کشور گرجستان نیز دارای تابعیت از راه یکی از والدین است، به این معنی که چنانچه یکی از والدین شخص شهروند و یا تبعه گرجستان باشد فرزند مشمول قانون اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند شده و می تواند تابعیت گرجستان را بدست آورد.

تابعیت از راه خاک

 تابعیت خاک بدین معنی است که اگر شخص در خاک یکی کشور متولد شود بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین می تواند تابعیت کشوری که در آن متولد شده است را اخذ نماید.

اخذ اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند هم مربوط به اخذ تابعیت از راه خاک است.

کشورهای بسیاری در دنیا وجود دارند که تابعیت از راه خاک به شخص متولد شده اعطا می کنند.

کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و برزیل از جمله کشورهای معروف در زمینه اعطای تابعیت از راه خاک هستند.

موضوع مورد بحث ما در اینجا یعنی اخذ اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند به اخذ تابعیت از راه خاک بر می گردد.

اکنون به تشریح قانون اخذ اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند می پردازیم.

شرایط اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند دارای قوانین و شرایطی است که به شرح ذیل اعلام می گردد :

  • چنانچه شخصی در کشور گرجستان متولد شود و یکی از والدین او تبعه و شهروندگرجستان باشند مشمول قانون اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند و شهروندی می شود.
شرایط اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند

شرایط اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند

  • اگر نوزادی در گرجستان متولد شود و والدین او جزو افراد بدون ملیت و تابعیت باشند، طبق قانون تابعیت افراد بدون ملیت، فرد متولد شده مشمول قانون اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند و تابعیت می شود.

  • چنانچه نوزادی در گرجستان متولد شود و یکی از والدین او بدون ملیت شناخته شده و دیگری ناشناس باشد، فرد مشمول قانون اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند و شهروندی می گردد.

  • اگر فردی از طریق لقاح مصنوعی در گرجستان متولد شود و والدین فرد شهروندی گرجستان را نداشته باشند، فرد متولد شده مشمول قانون اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند و اعطای شهروندی است.

  • اگر فردی در گرجستان زندگی میکند و به سن قانونی نرسیده است و همچنین والدین او ناشناخته هستند، فرد مشمول قانون اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند و اعطای شهروندی می شود.

  • اگر تاریخ تولد فرد قبل از مورخ 31 مارس سال 1975 میلادی بوده و حداقل به مدت پنج سال در کشور گرجستان سکونت داشته باشد، چنانچه در تاریخ 31 مارس سال 1993 میلادی در کشور گرجستان بوده و اقامت کشور دیگری را نداشته باشد مشمول قانون اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند و اعطای تابعیت می گردد.

  • اگر تاریخ تولد فرد بعد از مورخ 31 مارس سال 1975 میلادی بوده و در تاریخ 31 مارس سال 1993 میلادی در خاک گرجستان بوده و تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد، مشمول قانون اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند و اعطای تابعیت می شود.

  • چنانچه فرد در گرجستان متولد شود و والدین او شهروند یا تبعه گرجستان نباشند در صورت قبول سرپرستی شخص توسط شهروند گرجی و زیر سن قانونی، مشمول قانون اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند و شهروندی می گردد.

5/5 (4 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *