اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اقامت گرجستان از طریق ازدواج و شرایط ازدواج در گرجستان چگونه است؟ آیا می توان اقامت گرجستان از طریق ازدواج را به اخذ پاسپورت گرجستان تبدیل کرد؟

اقامت گرجستان از طریق ازدواج برای اتباع خارجی امکان پذیر است ولی دارای قاعده و قانون خاصی است که بایستی رعایت شود.

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

بر طبق قوانین جاری گرجستان ، اقامت در گرجستان از طریق ازدواج با یک تبعه گرجی پس از سه سال از تاریخ ازدواج معمولا به اقامت دائم گرجستان منجر خواهد شد.

در حال حاضر و باتوجه به تجارب وکلای باتجربه آناجورجیا تا قبل از سه سال از ازدواج در گرجستان معمولا درخواست کارت اقامت موقت از سوی پلیس امنیت گرجستان مردود می شود زیرا نسبت به واقعی بودن این ازدواج هنوز شبهاتی وجود دارد و بایستی اطمینان کامل حاصل شود که این ازدواج صوری نیست.

بنابراین در صورتی که در گرجستان با یک تبعه گرجی ازدواج کرده اید ، توصیه ما این است که تا سه سال هیچ گونه درخواست کارت اقامت از این طریق داده نشود.

شما می توانید به جای درخواست کارت اقامت از طریق ازدواج تا قبل از سه سال ، از روش های دیگر دریافت کارت اقامت استفاده کنید.

به دلیل گسترش ازدواج های صوری در گرجستان جهت اخذ شهروندی گرجستان توسط اتباع خارجی ، معمولا یک سری الگوریتم هایی از سوی پلیس امنیت گرجستان دنبال می شود تا اطمینان صد در صد حاصل شود که این ازدواج صوری نیست.

سعی کنید به هیچ عنوان جهت اخذ اقامت گرجستان ، ازدواج صوری نکنید زیرا توسط پلیس امنیت گرجستان این موارد به راحتی تشخیص داده شده و حتی ممکن است تا اقامت شما در کشور گرجستان برای همیشه مسدود شود.

بنابراین از اعتماد به اشخاص و شرکت های مختلف که قول اخذ پاسپورت گرجستان از طریق ازدواج را به شما می دهند ، جدا پرهیز کنید.

معمولا اگر ازدواج شما پس از سه سال به اقامت دائم گرجستان تبدیل شود ، دو سال پس از آن با توجه به تجارب ما می توانید جهت اخذ شهروندی گرجستان درخواست دهید.

البته توجه فرمائید که درخواست های اقامت دائم یا اخذ شهروندی در گرجستان معمولا بسیار پیچیده بوده و بایستی یک وکیل رسمی گرجی که تجربه و سابقه خوبی دارد ، آن را ارائه کند.

در صورتی که پس از ازدواج با یک تبعه گرجی ، صاحب فرزندی شوید، این اطمینان معمولا برای پلیس امنیت گرجستان و کارشناس اداره اقامت بوجود می آید که این ازدواج صوری نیست و با تهیه و تنظیم مدارک توسط وکیل رسمی، احتمال دریافت پاسپورت گرجستان بسیار بیشتر می شود.

شرایط ازدواج در گرجستان

شرایط ازدواج در گرجستان

شرایط ازدواج در گرجستان

شرایط ازدواج در گرجستان چگونه است :

1 – در صورتی که یک تبعه خارجی ( مرد یا زن ) با یک تبعه گرجی ( مرد یا زن ) ازدواج کند ، شرایط اخذ شهروندی گرجستان را می تواند داشته باشد البته طبق قوانین مذکور که توضیح دادیم.

ولی چون اغلب ازدواج های صوری در گرجستان توسط اتباع خارجی مرد انجام می شود ، لذا اگر یک زن که تبعه خارجی است با یک مرد گرجی ازدواج کند شانس دریافت شهروندی گرجستان در مدت زمان کمتر به نسبت یک مرد را دارد.

2 – یکی دیگر از شرایط ازدواج در گرجستان ، ارائه شاهد است. بایستی یک شاهد از طرف مرد و یک شاهد هم از طرف زن با در دست داشتن مدارک شناسایی در هنگام تشکیل سند ازدواج در اداره مربوطه حضور داشته باشند.

ازدواج در گرجستان به سهولت و خیلی سریع انجام می شود و سند ازدواج هم در ماکزیمم 15 دقیقه آماده می شود. زیرا در گرجستان بوروکراسی اداری وجود ندارد.

3 – یکی دیگر از شرایط ازدواج در گرجستان ، این است که هر تبعه خارجی بدون در نظر گرفتن ملیت ، می تواند حتی بدون داشتن کارت اقامت گرجستان و تنها با داشتن پاسپورت وطنش اقدام به ازدواج در گرجستان کند.

 

4 – ازدواج در گرجستان ، به صورت جهانی ثبت می شود ، یعنی اینکه با تشکیل سند ازدواج و ثبت جهانی آن ، در کشورهای دیگر جهان نمی توانید ازدواج مجدد کنید مگر اینکه قبل از ازدواج مجدد ، طلاق گرفته باشید. در حال حاضر کشور ایران جزو سیستم جهانی ازدواج نیست و هر تبعه ایرانی در صورتی که در گرجستان ازدواج کند ، ازدواج وی در کشور ایران ثبت نمی شود.

 

5 – یکی دیگر از شرایط ازدواج در گرجستان این است که : در هنگام ازدواج ، زوج و زوجه هر دو بایستی حضور داشته باشند یا وکیل قانونی آنها و در هنگام طلاق نیز هر دو نفر بایستی با هم رضایت دهند در غیر اینصورت طلاق انجام نمی شود. به عبارتی دیگر هم حق ازدواج و هم حق طلاق به هر دو نفر تعلق دارد و در صورت عدم حضور طرف دیگر بایستی حتما وکیل قانونی آنها با در دست داشتن متن وکالتنامه حضور داشته باشد در غیر اینصورت هیچ عملی انجام نمی شود.

ولی اگر زوج یا زوجه به هر دلیلی ناپدید شود و اثری از وی نباشد ، می توان این موارد را از طریق پلیس و دستگاه های قضایی گرجستان پیگیری کرد و در این صورت زوج یا زوجه حاضر می تواند از طریق غیابی جدا شود که این بستگی به نظر پلیس و دستگاه قضایی گرجستان دارد.

 

6 – شرایط ازدواج در گرجستان مورد دیگری نیز دارد و آن این است که : ازدواج دوم در کشور گرجستان ممنوع بوده و جرم محسوب می شود ، بنابراین در صورت اثبات این موضوع بایستی شخص خاطی پاسخگوی دستگاه قضایی گرجستان باشد.

 

7 – در حال حاضر جهت ازدواج در گرجستان ، نیازی به ارائه گواهی تجرد نیست ولی اگر بعدا اثبات شود که در کشور دیگری مثل ایران که ثبت جهانی ازدواج ندارد ، ازدواج کرده بودید ، ممکن است که دچار مشکلات حقوقی شوید. بنابراین سعی کنید در کار و زندگی خودتان صادق باشید و از هرگونه پنهان کاری بپرهیزید.

شرکت آناجورجیا با داشتن وکیل و کارشناسان زبده و باتجربه در گرجستان و همچنین داشتن نمایندگی رسمی در شهر تهران ، آماده ارائه خدمات نوین حقوقی و مهاجرتی و سرمایه گذاری در گرجستان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت گرجستان از طریق ازدواج و همچنین شرایط ازدواج در گرجستان با ما تماس بگیرید.

3.6/5 (7 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

3 نظر برای “اقامت گرجستان از طریق ازدواج”

 1. تشریفات مجالس گفت:

  سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید.

 2. سمیرا گفت:

  سلام
  من چطور میتونم با ازدواج در گرجستان اقامت بگیرم میشه راه حلی بهم بدید اوضاع تو ایران دیگه خیلی بهم ریخته و میخوام از این طریق بیام گرجستان

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ازدواج در گرجستان و شرایط های اخذ اقامت در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید. با تشکر.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *