اقامت کارمندی گرجستان,اقامت کاری گرجستان

اقامت کارمندی گرجستان

اقامت کارمندی گرجستان یا اقامت کاری گرجستان چیست و چه مزایایی دارد؟ آیا با گرفتن اقامت کارمندی گرجستان می توان در آینده اقامت دائم گرجستان و یا پاسپورت گرجستان را دریافت کرد؟

منظور از اقامت کارمندی گرجستان این است که با استخدام در یک شرکت فعال در کشور گرجستان بتوانید کارت اقامت گرجستان را دریافت کنید.

معمولا اقامت کارمندی گرجستان با تشخیص کارشناس اداره اقامت در ابتدا به صورت کارت اقامت موقت شش ماهه یا یکساله صادر می شود.

صدور کارت اقامت در ابتدا به صورت شش ماهه یا یکساله بستگی به سوابق شرکتی دارد که در آن استخدام می شوید.

اگر یک شرکت قدیمی باشد و میزان مالیات های پرداختی ماهانه آنها بالا باشد و یک شرکت بزرگ و کارآمد محسوب شود ، معمولا در ابتدا کارت اقامت یکساله و اگر یک شرکت تازه تاسیس و کوچک باشد در ابتدا کارت اقامت شش ماهه صادر می شود و یا حتی ممکن است که با تشخیص کارشناس اداره اقامت درخواست اقامت شما مردود اعلام شود.

در شرایطی که صلاحدید شرکت فعال در گرجستان که قرار است در آن مشغول به کار شوید ،  تایید نشود یا مشکلی داشته باشند از نظر پرداخت مالیات و یا سایر مدارک ، معمولا درخواست اقامت شما مردود می شود.

اقامت کارمندی گرجستان

اقامت کارمندی گرجستان

در صورتی که کارت اقامت کارمندی گرجستان به صورت شش سال متوالی تمدید شود ، منجر به اخذ اقامت دائم گرجستان خواهد شد و معمولا مدت زمانی پس از اقامت دائم گرجستان با تشخیص یک وکیل باتجربه می توان جهت تکمیل مدارک و اخذ شهروندی گرجستان اقدام کرد.

اقامت کارمندی گرجستان یا همان اقامت کاری گرجستان تبدیل به اقامت دائم و نهایتا شهروندی گرجستان خواهد شد و جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

تنها شرط مهم این است که در طی شش سال کارت اقامت شما به صورت متوالی تمدید شود و در صورت افتادن وقفه مابین آن ، کلیه اقامت های قبلی شما صفر خواهد شد و به مانند یک متقاضی تازه وارد به گرجستان مجددا مدارک های شما تهیه و تنظیم می شود.

منظور از تمدید متوالی کارت اقامت گرجستان این است که حداقل 40 روز مانده به اتمام تاریخ کارت اقامت نسبت به تمدید آن توسط وکیل رسمی اقدامات لازم انجام شود.

نکته مهم بعدی در زمینه اقامت کاری گرجستان این است که میزان ماندن شما در داخل خاک گرجستان کافی باشد. معمولا یک کارمند که در گرجستان مشغول به کار است در طول سال بایستی در گرجستان بماند . البته خروج از گرجستان برای چند روز در سال مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

اقامت کاری گرجستان

لطفا به نکات زیر در زمینه اقامت کارمندی گرجستان ( اقامت کاری گرجستان ) توجه فرمائید :

1 – اقامت کارمندی یا کاری شما صوری نباشد :

بر طبق آخرین اطلاعات ما ، پلیس امنیت گرجستان در حال حاضر این موارد را با دقت بسیار بررسی می کند و در صورت مشاهده تخلف ، شخص خاطی را برای همیشه از کشور گرجستان اخراج و شرکت خاطی را جریمه سنگین نقدی خواهد کرد.

حتی اگر در بار اول از طریق صوری موفق به اخذ اقامت کاری گرجستان شوید در سال های بعدی تمدید نخواهد شد. زیرا بر طبق قوانین جدید این موضوع با دقت بسیار بالایی در پلیس امنیت گرجستان در حال بررسی است.

در ضمن شرکت های گرجی برای فرار از جریمه های سنگین مالی بدلیل تخلف ، معمولا ماه اول را برای شما مالیات بر حقوق رد می کنند و ماه های بعدی را ترک کار برای شما می زنند و شما بدون آگاهی از این موضوع ، در سال بعد دیگر اقامتی تمدید نخواهد شد.

بنابراین توصیه ما به همه شما عزیزان این است که لطفا در صورتی که در شرکتی در گرجستان مشغول به کار نیستید از بستن قراردادهای صوری و اخذ اقامت کارمندی صوری در گرجستان اکیدا اجتناب کنید ، زیرا قطعا در آینده ای نزدیک گرفتار خواهید شد.

کشور گرجستان ، کشور بسیار قانون مندی است و با قانون شکن ها به شدت برخورد می کند.

در بهمن ماه 1396 از ورود یک آقای ایرانی به داخل خاک گرجستان در فرودگاه تفلیس ممانعت به عمل آمد با اینکه شخص مذکور دارای کارت اقامت یکساله گرجستان بود ، پس از تحقیقات گسترده مشخص شد که وی چند ماه قبل درخواست اقامت کاری گرجستان داده بوده ، در صورتی که در آن شرکت مشغول به کار نبوده است.

پس از متوجه شدن پلیس امنیت گرجستان ، وی برای همیشه از گرجستان اخراج شد و دیگر اجازه ورود او را به داخل خاک گرجستان نمی دهند. با اینکه شخص مذکور از یک وکیل باتجربه گرجی استفاده می کرد ولی بازهم نتوانستند قوانین سخت گیرانه گرجستان را دور بزنند.

اقامت کاری گرجستان

اقامت کاری گرجستان

2 – در صورتی که در شرکتی در گرجستان استخدام شده اید ، حتما به کارفرمای خودتان فشار بیاورید تا از ماه اول کار کرد شما ، مالیات بر حقوق مربوط به دستمزد شما را توسط حسابدار آن شرکت گزارش کند.

در صورت عدم پرداخت مالیات بر حقوق توسط شرکت مذکور و یا افتادن وقفه مابین آن ممکن است تا اقامت کاری شما در سال بعد تمدید نشود. بنابراین این موضوع را با دقت بیشتری دنبال کنید و سعی کنید تا یک قرارداد رسمی با کارفرمای خودتان داشته باشید.

3 – در صورت ترک کار از یک شرکت و فعالیت مجدد در شرکت دیگری ، حتما نامه ترک کار شما توسط شرکت قبلی اعلام شود و همچنین قرارداد رسمی با شرکت جدید را نیز تهیه فرمائید و با نظارت خودتان مطمئن شوید تا مالیات بر حقوق شما ماهانه گزارش می شود.

4 – از اعتماد به افرادی که قصد انجام تخلف جهت گرفتن کارت اقامت گرجستان را برای شما را دارند ، اجتناب کنید. باور کنید کشور گرجستان مثل برخی از کشورهای فاقد قانون و مقررات منطقه نیست و آگاه باشید ماه پشت ابر نمی ماند و روزی دست شما رو می شود و به شدت جریمه خواهید شد.

بنابراین سعی کنید تا از مبادی قانونی جهت اخذ اقامت گرجستان اقدام کنید تا دچار مشکلات حقوقی در کشور گرجستان نشوید.

اگر قصد مهاجرت به گرجستان و زندگی در این کشور را ندارید ، از اخذ کارت اقامت گرجستان پرهیز کنید.

فرض کنید شما می خواهید در کشور دیگری ادامه زندگی بدهید ، در این صورت اخذ کارت اقامت گرجستان برای شما چه سودی دارد؟

لطفا همه جوانب را در نظر گرفته و با احتیاط در گرجستان قدم بردارید. زیرا این کشور قانونمند است و با متخلفان برخورد جدی می کند.

با آرزوی موفقیت برای همه متقاضیان گرامی در کشور گرجستان – آناجورجیا

4.8/5 (9 Reviews)

  نظرات

یک نظر برای “اقامت کارمندی گرجستان,اقامت کاری گرجستان”

  1. حجت گفت:

    سلام وقت بخير جسارتا ميخواستم بدونم با سابقه هشت ساله نفت و گاز به عنوان مهندس ناظر اجراي پروژه هاي گازي و با ٣٨ سال سن ميتونم اقامت كاري براي گرجستان بگيرم و اگه ميشه مجموع هزينه هام چقدر ميشه ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *