خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / اقامت و کار در گرجستان

اقامت و کار در گرجستان

اقامت و کار در گرجستان : سالانه بسیاری از مردم از ایران به قصد مهاجرت و اقامت و کار در گرجستان خاک ایران را ترک می کنند و در این بین شرکت های بسیاری وجود دارند که از آب گل آلود ماهی می گیرند و با کلاهبرداری به متقاضیان وعده های دروغین میدهند، مهاجرت به شما و تصمیم شما بستگی دارد و بیشتر شرکت هایی که در این راه به شما مشاوره می دهند در واقع قصد دارند که شما را مجاب کنند تا از خدمات آن ها استفاده کنید و باید در این راه بسیار آگاه باشید تا به دام شرکت های کلاهبردار یا وعده های دروغین نیفتید.

اقامت و کار در گرجستان

اقامت و کار در گرجستان : با توجه به اینکه، درآمد سرانه گرجستان کم است این کشور جزو کشورهای فقیر جهان قرار می گیرد و نرخ بیکاری در آن 12 درصد است ، و البته ممکن است بالاتر نیز باشد و این آمار 12 درصد صرفا یک آمار رسمی منتشر شده از سوی دولت گرجستان است.

اقامت و کار در گرجستان
اقامت و کار در گرجستان

کار پیدا کردن در گرجستان امری دشوار است و اغلب شرکت های بومی و خارجی در گرجستان بیشتر تمایل به استخدام با حقوق و مزایای پایین دارند، اقامت و کار در گرجستان از وضعیت خوبی بر خوددار نیست، زیرا بیشتر افرادی که مشغول به کار هستند با حقوق ناچیزی که دریافت می کنند فقط میتوانند روزمرگی را سپری کنند، ولی اگر فرد تخصص خاصی داشته باشد و در گرجستان به آن نیاز فراوان باشد شرایط فرق میکند و میتواند حقوق خوبی دریافت کند.

در این حالت هنگامی که مجوز کار در گرجستان برای فرد صادر شد با ارسال نامه از طرف شرکت حقوق و مزایای فرد در قالب فایل ارسال خواهد شد و این همان اجازه اقامت یا دریافت کارت اقامت گرجستان می باشد که کار سختی نیست و با تکمیل مدارک توسط شرکت استخدام کننده در حدود یک ماه صادر می شود، در این مدت اقامت و کار در گرجستان برای فرد در حالت بسیار خوبی قرار میگیرد.

رویای باطل برای اقامت و کار در گرجستان

ممکن است مهاجرت به گرجستان، برای فرد این گونه تلقی شود که با تهیه یک بلیط هواپیما و اجاره یک خانه به گرجستان مهاجرت کرده است.

اقامت و کار در گرجستان آسان نیست و شرایط ویژه خود را میطلبد، با این تصور بسیاری از ایرانیان به گرجستان مهاجرت کرده اند و با هزینه های سنگین این کشور روبرو شده اند و شکست خورده و به ایران برگشته اند.

دغدغه کار

برای اقامت و کار در گرجستان، باید بسیار وسواس و دقت به خرج بدهید و تحقیق بسیاری انجام دهید تا بی گدار به آب نزنید، بزرگترین دغدغه مهاجرت به گرجستان کار پیدا کردن در این کشور است.

گرجستان کشوری 5 میلیون نفری است که در آن حتی دغدغه کار برای مردم گرجی نیز وجود دارد چه برسد به مهاجران!

پس تا زمانی که کار مناسبی در این کشور پیدا نکرده اید به هیچ وجه اقدام به مهاجرت نکنید. دغدغه بعدی، مشکل زبان گرجی است، شما با دانستن زبان گرجی و یا روسی به راحتی می توانید با مردم گرجی ارتباط برقرار کنید، زیرا زبان روسی زبان دوم مردم گرجستان محسوب می شود.

کارت اقامت گرجستان

ایران و گرجستان در حال حاضر رابطه ویزا با هم ندارند، به دلیل مهاجرت بی رویه و بی هدف ایرانی ها به گرجستان، بدون در نظر گرفتن شرایط اقامت و کار در گرجستان و بدون تهیه کارت اقامت قانونی، دولت گرجستان به این گونه مهاجرت ها حساسیت زیادی نشان داده و از افرادی که مرتب خروج و ورود به گرجستان دارند، درخواست کارت اقامت قانونی گرجستان را دارد، پس حتما به فکر اخذ کارت اقامت گرجستان باشید.

هزینه زندگی در گرجستان

هزینه زندگی در گرجستان بسیار بیشتر از حال حاضر ایران است، زیرا به علت پایین آمدن ریال در برابر دیگر ارزها هزینه اقامت و کار در گرجستان بسیار گرانتر از ایران است به طوری که هزینه ساده ترین خانه با یک خواب در حومه شهر برابر با یک میلیون و هشتصد هزارتومان می باشد. (شما قیمت را چیزی حدود 180 دلار آمریکا در نظر بگیرید.)

در صورتی که این ارقام ممکن است در ایران کمتر باشد و حتی شرایط خورد و خوراک نیز با توجه به افت ارزش ریال ایران در گرجستان بیشتر است. پس مراقب باشید و اگر قصد زندگی در گرجستان را دارید سعی کنید مدیریت هزینه ها را در برنامه زندگی تان لحاظ کنید.

محیط کار در گرجستان

محیط کار مناسب برای افراد تحصیل کرده در گرجستان وجود ندارد! اگر شما فردی تحصیل کرده هستید باید بدانید شرایط اقامت و کار در گرجستان برای شما هم مناسب نیست، زیرا موسساتی که بر اساس مدارک تحصیلی یا فنی برای شما موقعیت کاری فراهم کنند بسیار اندک است.

مهاجرت به گرجستان برای کار
مهاجرت به گرجستان برای کار

سرمایه گذاری در گرجستان جهت اخذ اقامت دائم نیز نیازمند حداقل سیصد هزار لاری گرجستان است و طبق قانون جدید قرار است به حداقل سیصد هزار دلار افزایش یابد.

مشاغل پردرآمد برای اقامت و کار در گرجستان

به چند شغل پردر آمد در گرجستان اشاره می کنیم :

جراحان و پزشک های متخصص زیبایی و تیم پزشکی حرفه ای، وکلای حرفه ای و امورات مربوط به وکالت، حسابدار ها و مدیر های مالی جزو قشر های پردرآمد گرجستان هستند.

جراح ها و متخصص های زیبایی در گرجستان و افرادی که بیشتر با مشاغلی مانند: زیبایی پوست و صورت و جراح های قلب و سایر اعضای قلب سر و کار دارند از حقوق بیشتری نسبت به سایر شغل ها برخورد دارند و برای این قشر اقامت و کار در گرجستان در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

برای وکیل های رسمی کشور گرجستان نیز اقامت و کار در گرجستان در وضعیت مناسبی قرار دارد، با توجه به اینکه سرمایه گذاری خارجی در گرجستان در چند سال اخیر افزایش یافته است در این بین کار وکلا بیشتر به چشم میخورد و سرمایه گذارهای حرفه ای مایل هستند، قرارداد های خودشان را از طریق وکیل رسمی در گرجستان ثبت و پیگیری کنند تا مشکل حقوقی پیش نیاید.

سومین شغل که در آمد بسیار بالایی دارد و از شرایط خوبی در این کشور برخورد دار است شغل حسابدار و یا امور مالی است، با توجه به اینکه هر شرکت ثبت شده در گرجستان نیاز به حداقل یک حسابدار دارد ، از این رو حقوق و کارکرد حسابدار ها در گرجستان بسیار عالی است.

در ابتدای تاسیس یک شرکت در گرجستان با توجه به اینکه حقوق و مزایای حسابدارها اندک است آنها ممکن است در ماه بیش از بیست شرکت را پشتیبانی کنند و بعدا با بزرگ شدن شرکت میزان حقوق و مزایای آنها بالاتر می رود و با بالارفتن حجم کاری آنها ممکن است که به جای بیست شرکت در ماه ، کار 4 تا 5 شرکت بزرگ را پشتیبانی کنند که از این رو سطح درآمد بالایی در گرجستان دارند.

5/5 (7 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

لسلیدزه یکی از معروفترین خیابان های تفلیس

خیابان لسلیدزه تفلیس از دیدنی های پایتخت گرجستان

خیابان لسلیدزه تفلیس از دیدنی های پایتخت گرجستان : دیدنی‌های تفلیس آنقدر زیاد هستند که توصیف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *