خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / اقامت ویژه گرجستان

اقامت ویژه گرجستان

اقامت ویژه گرجستان چیست و در چه مواقعی به اشخاص تعلق می گیرد؟ در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با روش های مختلف اقامت در گرجستان از جمله اقامت ویژه آشنا کنیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شرایط اقامت ویژه گرجستان

شرایط داشتن اقامت ویژه گرجستان چیست؟ این نوع اقامت به افرادی تعلق می گیرد که :

اقامت ویژه گرجستان
اقامت ویژه گرجستان

1 ) ممکن است قربانی قاچاق انسان شوند. اگر اثبات شود که شخصی قربانی قاچاق انسان شده است، بر اساس قوانین جاری کشور گرجستان به وی اقامت پنج ساله تعلق می گیرد.

پس از پایان اعتبار اقامت داده شده به تشخیص دولت این نوع اقامت تمدید و یا اقامت دائم گرجستان داده خواهد شد.

2 ) افرادی که در کشور خودشان قربانی خشونت خانگی شده اند و یا امکان دارد در کشور خودشان قربانی خشونت شوند ، اقامت گرجستان داده می شود.

خشونت خانگی می تواند از نظر قانونی شامل خشونت و غضب همسر ، یا یکی از اعضای خانواده شخص قربانی باشد.

لازم به ذکر است که اقامت ویژه گرجستان با پناهندگی متفاوت است و اصلا ربطی به سازمان ملل متحد ندارد و تصمیمی است که توسط دولت گرجستان گرفته می شود و بیشتر جهت کمک های بشردوستانه به افراد قربانی می باشد.

اقامت افراد بی خانمان در گرجستان

اقامت افراد بی خانمان در گرجستان جزئی از اقامت ویژه نیست ولی در این مقاله لازم دانستیم جهت کسب اطلاعات بیشتر به شما ارائه کنیم.

افراد بی خانمان و بی هویت در صورتی که تقاضای اقامت گرجستان را کنند در صورتی که اثبات شود در کشور خودشان هویت و خانه و سرپناهی ندارند به آنها با تشخیص دولت گرجستان ، اقامت داده می شود.

این نوع اقامت نیز در راستای کمک های بشردوستانه دولت گرجستان اعطا می شود و ربطی به موضوع پناهندگی یا سازمان ملل متحد ندارد.

البته در این نوع اقامت حتما بایستی اثبات شود که تابعیت فرد متقاضی مجهول است.

اقامت نسبیت گرجستان

اقامت نسبیت گرجستان به افرادی اعطا می شود که یکی از خویشاوندان نزدیک دارنده کارت اقامت گرجستان باشند.

فرض کنید یک تبعه خارجی در گرجستان کارت اقامت را از یکی از طرق مختلف دریافت کرده باشد آنگاه می تواند برای همسر ، کلیه فرزندان زیر 26 سال و همچنین پدر و مادر خودش نیز از طریق نسبیت درخواست اقامت کند.

توجه کنید که فقط : پدر ، مادر ، همسر و فرزندان زیر 26 سال. به خواهر یا برادر شخص دارنده کارت اقامت ، اقامت نسبیت گرجستان تعلق نمی گیرد.

امیدواریم که این مقاله مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

5/5 (10 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه لوبیانی گرجستان

طرز تهیه لوبیانی گرجستان

طرز تهیه لوبیانی گرجستان : لوبیانی از غذاهای لذیذ گرجی محسوب می شود که طرفداران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *