اقامت دائم گرجستان

شرایط اخذ اقامت دائم گرجستان

اقامت دائم گرجستان به چه معناست و شرایط اخذ اقامت دائم گرجستان چگونه است؟

اقامت دائم گرجستان یعنی اینکه دارنده کارت اقامت دائم گرجستان می تواند برای همیشه در کشور گرجستان کار ، تحصیل و زندگی کند. معمولا کارت اقامت دائم گرجستان برای متقاضی ها به صورت پنج ساله صادر می شود و هر پنج سال یکبار تمدید خواهد شد.

اخذ اقامت دائم گرجستان

اخذ اقامت دائم گرجستان

اقامت دائم گرجستان شامل چه کسانی می شود؟ معمولا اقامت دائم گرجستان شامل افراد با شرایط زیر می شود :

-) ازدواج با یک تبعه گرجی : ازدواج با یک تبعه گرجی پس از گذشت سه سال از زمان ازدواج معمولا ، منجر به اخذ اقامت دائم می شود ، ولی لازمه این کار صداقت است. کشور گرجستان کشوری بسیار قانون مدار است و پلیس امنیت این کشور بسیار مقتدر و پرقدرت عمل می کند و اشراف کامل اطلاعاتی نسبت به همه افراد ورودی به گرجستان دارند.

در صورتی که ازدواج شما صوری باشد ، خیلی راحت و سریع توسط پلیس امنیت گرجستان تشخیص داده شده و ممکن است حتی اقامت عادی شما نیز در کشور گرجستان به مخاطره بیفتد و یا حتی برای همیشه از گرجستان اخراج شوید ، لذا توصیه ما این است که فریب افراد سودجو و ناآگاه را در این زمینه نخورید و از ازدواج صوری در کشور گرجستان اجتناب کنید.

-) تمدید کارت اقامت گرجستان به مدت شش سال : معمولا تمدید کارت اقامت موقت گرجستان به صورت متوالی پس از گذشت شش سال به اقامت دائم گرجستان تبدیل خواهد شد به شرطی که در این شش سال مشکل خاصی با پلیس و دستگاه قضایی گرجستان برای متقاضی بوجود نیاید.

البته اقامت تحصیلی گرجستان از این قانون استثنا است یعنی اگر شخص متقاضی حتی شش سال یا بیشتر کارت اقامت موقت گرجستان را از طریق تحصیل در این کشور اخذ کرده باشد و به صورت متوالی هم تمدید کند ، باز تبدیل به اقامت دائم گرجستان نخواهد شد.

تمدید متوالی کارت اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی ، از طریق کارمندی یا همان کار کردن در یک شرکت مستقر در گرجستان ، از طریق خویشاوندی و …. به جز تحصیلی پس از گذشت شش سال به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.

تمدید متوالی کارت اقامت موقت یعنی اینکه حداقل 45 روز به اتمام مدت زمان کارت اقامت ، شخص متقاضی جهت تمدید اقدام کند در غیر اینصورت تمام سوابق اقامتی قبلی نیز از بین خواهد رفت و سوابق اقامتی مجدد صفر می شود.

 

-) سرمایه گذاری در گرجستان : در قوانین جاری کشور گرجستان ، سرمایه گذار به شخصی گفته می شود که حداقل 300 هزار لاری ( لاری واحد پول گرجستان است ) آورده داشته باشد. در صورتی که شخص سرمایه گذار حداقل سیصد هزار لاری به صورت مستقیم در کشور گرجستان سرمایه گذاری کند به وی اقامت دائم گرجستان داده خواهد شد.

منظور از سرمایه گذاری مستقیم در گرجستان این است که آورده شخص سرمایه گذار در شرکت خودش یا بورس و اوراق بهادار گرجستان و یا خرید سهام یک شرکت سودده و بزرگ ، سرمایه گذاری شود. گذاشتن سرمایه شخص سرمایه گذار در بانک های گرجستان جزو سرمایه گذاری مستقیم محسوب نخواهد شد.

اقامت دائم گرجستان

اقامت دائم گرجستان

نکته : در صورتی که شخص متقاضی اقامت دائم بتواند این نوع اقامت را از آن خود کند هیچ تضمینی وجود ندارد که بتواند از طریق گواهی نسبت برای همسر، فرزندان یا پدر و مادرش نیز این نوع اقامت را دریافت نماید.

آنا جورجیا با داشتن پرونده های بی شمار در این زمینه ، نسبت به این موضوع اشراف کامل دارد و داشتیم که شخصی اقامت دائم گرجستان را اخذ کرده است ولی به همسر وی کارت اقامت یکساله گرجستان داده شده است. ولی جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و اقامت هایی که از طریق گواهی نسبت اخذ می شود تا زمانی که سرپرست خانواده دارای اقامت گرجستان است تمدید خواهد شد به شرطی که سرپرست خانواده دچار تخلفی در گرجستان نشود.

نکته بسیار مهم درباره اقامت دائم گرجستان

لازم دانستیم تا نکته ای بسیار مهم را در باره اخذ اقامت دائم گرجستان به شما همراهان آناجورجیا گوشزد کنیم :

چند وقتی است که افراد عادی و یا حتی برخی از وکلای گرجی و یا دلال ها مدعی هستند که می توانند در بدو ورود شما به کشور گرجستان ، اقامت دائم را برای شما بگیرند و معمولا شگرد آنها این است که در ابتدا یک مقدار بیعانه از شما در ابتدا می گیرند و بقیه را پس از اتمام کار . در این پروسه هیچ قرارداد یا رسید پول نیز به شما نمی دهند و پس از مدتی به شما اطلاع می دهند که درخواست اقامت دائم مردود شده است.

برای مثال از شما برای این کار 10 هزار دلار آمریکا دستمزد می خواهند و می گویند دو تا سه هزار دلار در ابتدا می گیرند و بقیه آن پس از اتمام کار. تمامی این افراد دروغگوهایی هستند که فقط راه درروی قوانین را می دانند و پس از گرفتن پول شما نتیجه ای جز رد شدن درخواست را به شما نخواهند داد.

پس از شکایت از این دسته افراد کلاهبردار و شیاد معمولا چون هیچ گونه مدرکی وجود ندارد و از طرفی شخص کارگزار نیز تمامی کارهای قانونی شما را انجام داده است به پلیس گرجستان اعلام می کنند که این پول بابت دستمزد انجام کارهای قانونی بوده است و به راحتی تبرئه خواهند شد.

مراقب این تیپ آدم های شیاد و کلاهبردار باشید و به ملیت افراد به هیچ عنوان اعتماد نکنید زیرا فقط از طریق راه هایی که در بالا به آن اشاره شد امکان دریافت کارت اقامت دائم گرجستان وجود دارد در غیر اینصورت هیچ راهی وجود ندارد زیرا کشور گرجستان بسیار قانون مند بوده و رابطه در دستگاه های اداری گرجستان جایگاهی ندارد و فقط ضابطه حکمفرماست.

شرایط اخذ اقامت دائم گرجستان

شرایط اخذ اقامت دائم گرجستان

نکته بعدی و مهم دیگر اینکه تا جایی که برای شما مقدور است از طریق وکیل رسمی گرجی و پس از احراز داشتن شرایط اخذ اقامت دائم گرجستان نسبت به انجام آن اقدام کنید و حتی به قول و وعده های خارج از قانون وکلا نیز اعتماد نکنید.

شرکت آناجورجیا با داشتن وکیل رسمی گرجی آماده همکاری با شما عزیزان بر طبق قوانین جاری کشور گرجستان است.

4.2/5 (5 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

2 نظر برای “اقامت دائم گرجستان”

 1. امیر گفت:

  سلام بنده مادربزرگم اهل گرجستان است میخواستم بدونم اگربنده درخواست اقامت بکنم میتوانم اقامت بگیرم؟

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   خیر. به شما اقامت داده نمی شود از این طریق.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *