اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری چگونه است و آیا در مدت زمان کم این کار امکان پذیر است؟

اقامت دائم گرجستان پس از چند سال به اخذ پاسپورت گرجستان تبدیل خواهد شد و شرایط آن چگونه است؟

نظر به اینکه کشور گرجستان از سال 2000 عضو سازمان تجارت جهانی بوده و هیچ محدودیت تجاری با هیچ کشوری ندارد و از طرفی نرخ تعرفه های گمرکی در این کشور بسیار پایین است، بستر مطلوبی جهت اقدام به داد و ستد و سرمایه گذاری در گرجستان به وجود آمده است.

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری

البته نظر به وسعت نه چندان زیاد و جمعیت اندک گرجستان، باید در انتخاب حوزه ی مورد نظر جهت اقدام به سرمایه گذاری، اطلاعات لازم و به روز را از منابع مختلف گردآوری نموده و با هوشیاری و دقت کامل این امر را محقق کرد.

حوزه های مورد علاقه ی سرمایه گذاران در گرجستان متنوع اند :

  • سرمایه گذاری در زمینه ساخت و ساز املاک
  • سرمایه گذاری در زمینه انرژی های پاک و تجدید پذیر ( مانند تامین برق از انرژی بادی یا خورشیدی)
  • سرمایه گذاری در زمینه صنعت ( مانند کارخانجات فولاد، ساخت و توزیع تجهیزات هواپیما، بسته بندی مواد غذایی و…)
  • سرمایه گذاری در زمینه معادن
  • سرمایه گذاری در بخش گردشگری ( مانند احداث هتل ها، که سود دهی بسیار خوبی در شرایط فعلی دارد)
  • سرمایه گذاری در بخش تولیدات غذا و کشاورزی

و…

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری یکی از سریعترین و راحت ترین راه های موجود در زمینه اخذ اقامت است.

در حال حاضر حداقل مبلغ لازم جهت اقدام به سرمایه گذاری 300 هزار لاری ( معادل حدود 120000 دلار آمریکا) می باشد.

فردی که با این مبلغ، اقدام به سرمایه گذاری در گرجستان می نماید، به عنوان سرمایه گذار شناخته می شود.

در واقع اگر شخصی با کمتر از این میزان، قصد سرمایه گذاری در گرجستان را داشته باشد، تحت عنوان سرمایه گذار شناخته نمی شود بلکه کارآفرین بوده و در قالب ثبت شرکت می تواند فعالیت مورد نظر خود را انجام دهد.

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری : لازم به ذکر است که طبق اخبار موثق و رایزنی های در حال انجام در پارلمان، سقف مورد نظر جهت اقدام به سرمایه گذاری، در حال افزایش از 300 هزار لاری به 300 هزار دلار است که البته هنوز به مرحله اجرا نرسیده است اما اصلا بعید به نظر نمی رسد که از ماه سپتامبر 2018 میلادی به بعد، با تصویب قوانین جدید، شاهد این افزایش سقف باشیم.

دولت گرجستان برای سرمایه گذاران تسهیلات خاصی در نظر گرفته است :

  • اعطای اقامت دائم به سرمایه گذار و اعضای خانواده وی
  • امکان بررسی مشارکت برخی بانک ها در پروژه فرد سرمایه گذار
  • امکان استفاده از داده ها و اطلاعات اتاق بازرگانی جهت شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان
  • برخورداری از مشاوران اقتصادی جهت توجیه نیازهای کشور و ارایه طرح ها و پلان های اقتصادی کارآمد.

اقامت دائم گرجستان با سرمایه گذاری

در خصوص اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، باید بگوییم که اعطای اقامت دائم از طرف دولت به فرد سرمایه گذار، لزوما قطعی نیست اما اگر اقامت ها یک ساله، سه ساله یا پنج ساله نیز به فرد سرمایه گذار اعطا گردد، جهت تمدید مشکلی وجود نداشته و با چند دوره تمدید، امکان اخذ اقامت دائم گرجستان نیز فراهم خواهد بود.

ضمن اینکه سرمایه گذاران برای برخورداری از پاسپورت کشور گرجستان نیز اولویت ویژه ای دارند که بنا بر نظر دولت، برخورداری از سابقه پروژه های موفق سرمایه گذاری در سایر کشورها، میزان سرمایه گذاری، حوزه ی سرمایه گذاری و… اعمال خواهد شد.

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری مناسب

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری مناسب

ضمن آنکه، فرد سرمایه گذار از طریق صدور گواهی نسبت می تواند برای اعضای خانواده خویش درخواست اقامت دهد و آن را بدون هیچ مشکلی تمدید نماید.

معمولا شخص سرمایه گذار که اقامت دائم گرجستان را در ابتدا اخذ می کند می تواند حداقل دو سال پس از سپری شدن از تاریخ اخذ اقامت دائم ، نسبت به اخذ شهروندی گرجستان اقدام کند.

سعی کنید تا جایی که ممکن است امورات مربوط به اخذ اقامت دائم یا شهروندی گرجستان را از طریق وکیل رسمی انجام دهید تا دچار مشکلات حقوقی نشوید. زیرا کار را بایستی به دست کاردان داد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر برای هر نوع درخواست اقامت، وجود گواهی عدم سوء پیشینه، از مدارک لازم جهت درخواست می باشد که متقاضیان گرامی باید به این مساله نیز توجه داشته باشند تا در پروسه اخذ اقامت، مدارک آن ها کامل باشد و نقیصه ای وجود نداشته باشد.

برای هر گونه سرمایه گذاری در کشور گرجستان، منبع تامین هزینه ی لازم جهت این اقدام ( طبق قوانین ضد پولشویی )، باید کاملا معلوم و روشن باشد و سرمایه مورد نظر به طور کامل و مستقیم در تجارت مربوط به فرد سرمایه گذار هزینه شود.

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری : در حال حاضر، شرکت آنا جورجیا با بیش از ده سال سابقه فعالیت مستمر و مفید در کشور گرجستان، به مدیریت مهندس سعید درویشی( متخصص امور سرمایه گذاری و اخذ اقامت) و با برخورداری از پرسنل آگاه، وظیفه شناس و مسولیت پذیر، آماده ارائه جلسات مشاوره رایگان به متقاضیان محترم سرمایه گذاری و در صورت تمایل عزیزان به آغاز همکاری، به روزترین، دقیق ترین و کاربردی ترین پلان ها و برنامه ریزی های ویژه سرمایه گذاری را ( از مرحله شروع تا پایان فرآیند) تنظیم خواهد نمود.

شرکت آنا جورجیا با داشتن آرشیو قوی از پلان های موفق جهت اقدام به سرمایه گذاری های پر بازده، به شما خوبان اعتماد و اطمینان لازم را می دهد که در صورت انتخاب این مجموعه، چشم انداز روشنی از سرمایه گذاری آینده، در مقابل شما ترسیم شده و  می توانید در کمال وضوح و شفافیت، تصمیم مورد نظرتان را عملی بنمایید.

5/5 (4 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *