خانه / اقامت گرجستان / اقامت تحصیلی گرجستان

اقامت تحصیلی گرجستان

اقامت تحصیلی گرجستان : در این نوشته قصد داریم تا شما عزیزان را با اقامت تحصیلی گرجستان و قوانین مربوط به آن آشنا کنیم.یکی از انواع اقامت گرجستان ، اقامت تحصیلی می باشد و از سوی افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را ( در تمام مقاطع تحصیلی) دارند، اخذ می گردد. این اقامت، یک ساله می باشد و قابل تمدید است.

اقامت تحصیلی گرجستان

به موجب قوانین جاری کشور گرجستان، اگر شما از طریق خرید ملک در گرجستان یا ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری، اقدام به اخذ اقامت نمایید و در شش دوره آن را تمدید کنید ( مثلا در شش دوره یک ساله) ، پس از آن می توانید اقامت دائم گرجستان را دریافت کرده و در ادامه اقدامات لازم را جهت اخذ شهروندی گرجستان انجام دهید.

اقامت تحصیلی گرجستان
اقامت تحصیلی گرجستان

اما توجه داشته باشید که تمدید اقامت تحصیلی گرجستان حتی در شش دوره متوالی نیز، امتیازی جهت رسیدن به پاسپورت یا همان شهروندی گرجستان نمی باشد و اولویت به خصوصی برای شما ایجاد نمی کند.

اخذ اقامت تحصیلی در گرجستان، پروسه خاصی دارد که متمایز از سایر راه های اخذ اقامت است.

اتباع ایران که شهروندان  کشور گرجستان نیستند، اگر مجوز قانونی اقامت در گرجستان را نداشته باشند، مجموعا تنها به مدت 45 روز می توانند در خاک این کشور بمانند.

پس از این مدت، حضور آن ها در گرجستان غیر قانونی بوده و مشمول جریمه های مالی می گردد.

بنابراین شما باید ابتدا اقامت گرجستان را از طرق قانونی اخذ نمایید تا بتوانید در این کشور زندگی کنید و ضمن آن به تحصیل یا کار بپردازید.

اگر اقامت شما از نوع خرید ملک، ثبت شرکت یا سرمایه گذاری باشد، به شما اجازه تحصیل در موسسات آموزشی این کشور نیز اعطا می گردد.

اما اگر بخواهید به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور، جهت دریافت اقامت تحصیلی اقدام نمایید،

می توانید با مراجعه به سفارت گرجستان در کشور خودتان از آخرین اطلاعات درباره پذیرش تحصیلی آگاه شوید و با ارائه مدارک و مستندات نسبت به اخذ ویزای تحصیلی گرجستان اقدام کنید و یا از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان آناجورجیا تماس بگیرید.

معمولا مدارک جهت ارائه ویزای تحصیلی گرجستان ، نامه رسمی از خود دانشگاه محل پذیرش که از طریق ایمیل و یا پست ارسال شده است ، چند قطعه عکس ، واریز مبلغ ویزای تحصیلی گرجستان ، ارائه مستندات درباره داشتن استطاعت مالی و ….

در صورتی که با پاسپورت کشور خودتان بدون ویزا می توانید به گرجستان سفر کنید مشکلی از نظر دریافت ویزای تحصیلی این کشور نخواهید داشت و می توانید نسبت به ثبت نام در دانشگاه ها یا مراکز آموزش عالی گرجستان بصورت حضوری ، اقدام کنید. در این راه نیز می توانید از کارشناسان آناجورجیا کمک بگیرید.

بهتر است پیش از ورود به گرجستان، از طریق وبسایت اطلاعات دقیق را در مورد میزان شهریه دانشگاه، رشته های تحصیلی ارایه شده، تاریخ آغاز ثبت نام، شرایط اختصاصی پذیرش دانشجو از حیث داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا معدل خاص و… بررسی کنید تا بعدا  دچار مشکل نشوید.

جهت تقاضا برای ادامه تحصیل در کشور گرجستان ( چه در مورد دانش آموزان و چه دانشجویان) اگر فرد متقاضی اثبات کند که حداقل 12 ماه پیش از ارائه درخواست، ( یعنی 12 ماه پیش از درخواست ثبت نام در دانشگاه یا مدرسه مورد نظر)  یک اقامت موقت یا دائم در گرجستان داشته که درباره دانش آموزان اثبات این مساله بر عده والدین یا سرپرست قانونی آن هاست، او نیازی به اقدام جهت اخذ اقامت تحصیلی ندارد زیرا مجوز قانونی اقامت را از قبل دارا می باشد.

اما اگر پیش از آن قانونا مقیم این کشور نبوده باشد، برای آغاز اخذ اقامت تحصیلی باید مدارکی از قبیل نامه پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه، پاسپورت معتبر بین المللی، اثبات داشتن نقدینگی کافی جهت پرداخت شهریه دانشگاه و پرداخت مالیات به دولت ( در صورت نیاز) ، گواهی پزشکی از حیث سلامتی و نداشتن بیماری های HIV و … را دارا بوده و اقدامات لازم را از طریق نهادهای ذیربط انجام داد.

اقامت تحصیلی در گرجستان

در سیستم آموزشی کشور گرجستان، از سن 6 سالگی، آموزش آغاز می شود.

کودکان در همان ابتدای آموزش ها در مدارس گرجستان در کنار زبان گرجی ملزم به یادگیری یک زبان خارجی دیگر از پایه هستند که برخی ها زبان انگلیسی و بعضی ها هم زبان روسی را انتخاب می کنند.

هر چند که زبان انگلیسی در حال حاضر و در بین نسل جوان گرجستان عمومیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است.

کودکان 6 تا 12 سال در دوره تحصیلی مقدماتی و سپس به مدت سه سال وارد دومین دوره تحصیلی می شوند.

پس از آن دوره متوسطه 3 ساله است که دانش آموزان از سن 15 تا 18 سالگی در آن آموزش می بینند.

پس از اتمام دوره متوسطه افراد در صورت دلخواه می توانند تحصیلات آکادمیک خود را آغاز کنند.

جهت تحصیل در دوره لیسانس، اغلب رشته ها علاوه بر زبان گرجی به زبان روسی نیز ارایه می شوند و البته امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در طیف زیادی از رشته های پر طرفدار وجود دارد.

اقامت تحصیلی در گرجستان
اقامت تحصیلی در گرجستان

دانشگاه های گرجستان مانند مدارس این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می گردند.

تحصیل در دانشگاه های دولتی به صورت رایگان ( یا به صورت داشتن هر نوع  مزایا از قبیل پرداخت شهریه کم، دریافت وام و..) مختص شهروندان خود گرجستان است و اتباع خارجی باید شهریه بپردازند.

طول دوره لیسانس عموما 4 سال است و امکاناتی جهت کار به صورت پاره وقت نیز برای متقاضیان فراهم است که البته بسته به مقررات خاص هر واحد دانشگاهی دارد.

ضمن آنکه با کار پاره وقت در گرجستان معمولا نمی توان از عهده پرداخت شهریه دانشگاه برآمد و شما نیاز دارید از قبل نقدینگی کافی جهت پرداخت هزینه های تحصیلی را داشته باشید.

طول دوره فوق لیسانس نیز معمولا دو سال است و غالبا به دانشجویان فرصت های بهتری جهت کار پاره وقت و حتی تجربه دوره های عملی داده می شود.

تحصیل در مقطع دکترا، 3 تا 5 سال است و در صورت داشتن مدرک آیلتس، دانشجویان از آزمون زبان معاف هستند.

امکان اخذ بورسیه برای تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد اما نیازمند رزومه و سوابق تحصیلی درخشان، تالیف کتاب، داشتن مقالات بین المللی، شرکت در کنفرانس های معتبر علمی، نمرات زبان انگلیسی بالا در آزمون آیلتس و…. است و در حقیقت تحصیل در مقطع دکترا در گرجستان و بسیاری از کشورهای اروپایی خود نوعی شغل محسوب می شود و افراد از اولویت های ارزشمندی جهت کسب تجربه و اشتغال برخوردارند.

امیدواریم با بررسی موضوع اقامت تحصیلی گرجستان ، چشم اندازی کلی جهت ادامه تحصیل در این کشور را مقابل شما ترسیم کرده باشیم. در خصوص کسب هر نوع اطلاعات بیشتر با کارشناسان آنا جورجیا در تماس باشید.

آناجورجیا با داشتن کارشناس های تحصیلی مجرب آماده ارائه مشاوره های رایگان در زمینه تحصیل در گرجستان در تمامی مقاطع ، اقامت تحصیلی گرجستان و امورات مربوط به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گرجستان است.

4.6/5 (7 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

کاخ ریاست جمهوری گرجستان در شهر تفلیس

سخت تر شدن اقامت گرجستان برای اتباع ایرانی

سخت تر شدن اقامت گرجستان برای اتباع ایرانی : در چند ماه اخیر و همزمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *