اقامت با خرید ملک در گرجستان

اقامت با خرید ملک در گرجستان : به طور کلی می توان گفت یکی از آسان ترین روش های اخذ اقامت گرجستان سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری از روش های مختلف انجام می گیرد و یکی از این روش ها خرید ملک در گرجستان است. در این مقاله قصد داریم شرایط اقامت گرجستان با خرید ملک را شرح دهیم. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مدارک و شرایط مورد نیاز اقامت با خرید ملک در گرجستان

از آنجا که هزینه زندگی در گرجستان در مقایسه با دیگر کشورها حتی ایران کمتر است ایرانیان زیادی خواهان اخذ اقامت این کشور شده اند.

جهت اخذ اقامت گرجستان روش های مختلفی وجود دارد اما می توان یکی از مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور را خرید ملک دانست زیرا دولت گرجستان از سرمایه گذاران خارجی تا حد زیادی حمایت می کند.

سرمایه گذاری نیز در گرجستان از روش های مختلف امکان پذیر است و اما یکی از این روش ها خرید ملک در گرجستان می باشد که با مزایای زیادی همراه است. اگر قصد اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان را دارید ما را تا پایان همراهی کنید.

اقامت با خرید ملک در گرجستان

اقامت با خرید ملک در گرجستان

شرایط اقامت با خرید ملک در گرجستان

همانطور که می دانید یکی از روش های قطعی اخذ اقامت گرجستان سرمایه گذاری در این کشور است.

سرمایه گذاری در گرجستان از روش های مختلف امکان پذیر است و یکی از این روش ها که امروزه مورد توجه بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت گرجستان قرار گرفته است خرید ملک در این کشور می باشد. خرید ملک در گرجستان تنها از طریق پرداخت دلار آمریکا انجام می گیرد.

هرچند در سال های اخیر دولت گرجستان تلاش نموده است تا خرید ملک و همچنین خرید خودرو در گرجستان را با پول ملی این کشور ( لاری ) انجام دهند ولی تاکنون موفقیت چندانی در این زمینه نداشته است.

صنعت ساختمان سازی در سال های اخیر در کشور گرجستان در حال توسعه است از این رو انواع پروژه های ساختمانی در این کشور در دست ساخت است.

هر فرد ایرانی می تواند با در دست داشتن پاسپورت ایرانی اقدام به خرید ملک در گرجستان نماید. شما می توانید بدون نیاز به ویزا به گرجستان سفر کرده و از پروژه های ساختمانی مختلف بازدید کنید و پس از انتخاب ملک مورد نظر می توانید آن را به صورت نقدی یا اقساط خریداری کنید.

هرچند برای ارزش ملک خریداری شده در گرجستان محدودیتی وجود ندارد اما اگر میخواهید در حال حاضر اقامت گرجستان را دریافت کنید ، ملک خریداری شده نباید ارزش کمتر از 35 هزار دلار داشته باشد.

اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان تنها به صورت موقتی شدنی است و پس از آن می توانید تا زمانی که سند ملک به نام شماست اقامت موقت خود را تمدید کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان

 ترجمه پاسپورت به زبان گرجی
 ارائه کپی از مدارک ثبت ملک در گرجستان
 ارائه پاسپورت به همراه مهر قانونی و تمبر جهت اثبات ورود قانونی شما به گرجستان
 ارائه ویزا با حداقل 40 روز اعتبار

انواع املاک موجود در گرجستان جهت خرید

اگر تصمیم جدی خود مبنی بر اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان را گرفته اید بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با انواع ملک در این کشور آشنا شوید.

با بررسی شرایط و بودجه مورد نظر خود می توانید یکی از این گزینه ها را جهت خرید در گرجستان انتخاب نمایید :

 املاک بلک فریم :

املاک بلک فریم در گرجستان آن دسته از خانه هایی هستند که تنها دارای اسکلت ساختمانی می باشند. در این گونه ساختمان ها دیوار کشی داخلی وجود ندارند و برای تکمیل این خانه ها نیاز به انجام اقدامات زیادی خواهید داشت.

اگر در ایران به صنعت ساختمان سازی مشغول هستید و تمایل به ادامه کار خود به صورت حرفه ای در این کشور را دارید املاک بلک فریم گزینه های مناسبی برای شما خواهند بود.

 املاک وایت فریم :

در این نوع ساختمان در گرجستان اغلب کارهای ساختمان سازی انجام گرفته است اما نصب کابینت و اجرای پارکت ها در این نوع ساختمان ها به عهده خریدار می باشد.

 املاک گرین :

این نوع ساختمان ها در گرجستان، از املاک آماده به حساب می آیند که تمام ظریف کاری ها در آن ها انجام شده و به پایان رسیده است.

آشنایی با مراحل اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان

جهت اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان باید مراحل مشخصی را پشت سر بگذارید در این بخش از مقاله مراحل اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان را به صورت خلاصه به شما معرفی خواهیم کرد :

 تهیه بلیط هواپیما و سفر به گرجستان
 بازدید کردن از املاک که با نیازهای شما تناسب دارند.
 تبدیل کردن پول شما به دلار آمریکا یا لاری گرجستان
 پرداخت هزینه ملک خریداری شده
 انعقاد قرارداد و خرید ملک
 انتقال دادن سند به نام خریدار
 کارشناسی ملک خریده شده
 ارائه درخواست جهت اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان
 دریافت کارت اقامت موقت برای یک سال

آشنایی با مزایای اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان

همانطور که می دانید اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان با مزایای بسیار زیاد و قابل توجهی همراه می باشد که در این بخش از مقاله با برخی از این مزایا آشنا خواهید شد.

مزایای اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان

مزایای اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان

 اخذ اقامت گرجستان با خرید ملکی به ارزش 35 هزار دلار آمریکا، این هزینه نسبت به خرید ملک در ترکیه بسیار ارزان تر است.

 اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان به صورت موقت و تبدیل آن به اقامت دائم پس از شش سال تمدید به صورت متوالی

 از آنجا که احتمال پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا بسیار زیاد می باشد و لایحه پیوستن فاز دوم گرجستان به اتحادیه اروپا مدتی پیش توسط اعضای پارلمان به تصویب رسید از این رو ممکن است ارزش ملکی که خریداری کرده اید در مدت زمانی کوتاه افزایش یابد.

 قیمت ارزان املاک گرجستان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ترکیه

نکات مهم جهت اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان

 در هنگام اخذ اقامت با خرید ملک در گرجستان باید مجموعه ای از نکات مهم را در نظر بگیرید تا پس از خرید ملک و پرداخت مبلغ آن در این کشور با مشکل خاصی مواجه نشوید.

 یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید ملک در گرجستان باید رعایت شود خرید ملک تحت نظر بنگاه های املاک معتبر می باشد. در هنگام بستن قرارداد ملکی در گرجستان حتماً با یک مشاور باتجربه و امین مشورت کنید.

 قبل از خرید ملک در گرجستان چندین ماه را به انجام تحقیقات در این زمینه اختصاص دهید و قبل از انجام هر گونه اقدامی اطلاعات لازم را در این زمینه جمع آوری کنید.

4.6/5 (7 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *