افزایش گردشگران گرجستان در فصل زمستان

افزایش گردشگران گرجستان در فصل زمستان

به گزارش آناجورجیا ، تعداد گردشگران گرجستان در فصل زمستان در سال میلادی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود بیست و پنج درصد رشد داشته است.

مکان هایی که قبلا در اماکن کوهستانی و برف گیر گرجستان بعنوان استراحت گاه های کوهستانی شناخته می شده است ، در حال تبدیل شدن به اماکن گردشگری و توریستی هستند. بر طبق آخرین آمار اعلام شده در زمستان 2018 میلادی بیش از 514 هزار نفر گردشگر زمستانی از گرجستان دیدن کرده اند که این تعداد نسبت به مشابه سال گذشته حدود 25 درصد رشد نشان می دهد.

گردشگران گرجستان

گردشگران گرجستان

استراحت گاه های زمستانی جدیدی که ایجاد شده بودند به تفرجگاه های گردشگران در گرجستان تبدیل شده که جذابیت خاصی نیز برای آنها ایجاد کرده است و در تمام این زیبایی های زمستان گرجستان ، منطقه گودائوری و پیست اسکی گودائوری که در 120 کیلومتری شمال تفلیس پایتخت گرجستان و در دل رشته کوه های بلند قفقاز قرار گرفته است ، جلوه خاص و زیبایی منحصر به فرد دیگری دارد.

سازمانی نیز در گرجستان وجود دارد بنام سازمان تفریحات کوهستانی که بر طبق آخرین آماری که اعلام کرده است : میزان گردشگران گرجستان در فصل زمستان ، در کوهستان های شمالی گرجستان از سال 2012 میلادی تا کنون ( سال 2018 میلادی ) 491 درصد افزایش داشته است.

همچنین وزارت اقتصاد گرجستان گزارش داد : با دستگاه های جدیدی که از شرکت ski data اتریش خریداری شده است ، که داده ها با نصب نقاط چک کنترل غیرمستقیم به ما این امکان را می دهد تا به طور دقیق تعداد بازدیدکنندگان تفریحات زمستانی را محاسبه کنیم. این سیستم در تمامی چهار منطقه پیست اسکی و تفرجگاه های زمستانی گرجستان فعال می باشد.

کشور گرجستان در تلاش است تا با برنامه ریزی دقیق تر تعداد گردشگران گرجستان در فصل زمستان را افزایش دهد. در گذشته بیشترین تعداد گردشگران در فصول گرم سال به گرجستان سفر می کردند ولی در حال حاضر با برنامه ریزی و درایت دولت گرجستان این تعداد در زمستان نیز در حال افزایش است.

5/5 (3 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *