خانه / اخبار / اخبار گرجستان / افتتاح سفارت عربستان سعودی در تفلیس

افتتاح سفارت عربستان سعودی در تفلیس

سفارت عربستان سعودی در تفلیس گشوده شد

سفارت عربستان سعودی در تفلیس پایتخت گرجستان بازگشایی شد.

به گزارش آناجورجیا و به نقل از وزارت امور خارجه گرجستان ، کشور عربستان سعودی در ماه می 2018 میلادی در تفلیس پایتخت گرجستان ، سفارت خودش را بازگشایی می کند تا از این طریق ارتباط بین دو کشور گرجستان و عربستان سعودی گسترش یابد.

سفارت عربستان در گرجستان و در شهر تفلیس پایتخت این کشور تا ماه می 2018 گشوده می شود ولی اشاره ای به تاریخ دقیق در ماه می توسط وزارت امور خارجه گرجستان نشده است.

سفارت عربستان سعودی در تفلیس
سفارت عربستان سعودی در تفلیس

لازم به ذکر است که سفارت گرجستان در شهر ریاض عربستان در ژانویه 2015 میلادی بازگشایی شده بود ولی تا الان عربستان در گرجستان سفارت نداشت.

افتتاح سفارت گرجستان در عربستان در سال 2015 میلادی به شدت در توسعه روابط دو جانبه و چند جانبه بین دو کشور در زمینه های سیاسی، نظامی، تجاری، اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری تاثیر داشت و باعث رشد قابل توجهی در ابعاد مختلف برای هر دو کشور شد.

وزیر امور خارجه گرجستان همچنین اعلام کرد : میزان سرمایه گذاری مستقیم عربستان سعودی در گرجستان بیش از صد میلیون دلار است. در همین حال، شصت هزار گردشگر عربستان سعودی نیز در سال 2017 میلادی از گرجستان بازدید کرده اند.

وی افزود ورود خطوط هواپیمایی عربستان سعودی معروف به Flynas در بازار گرجستان تعداد گردشگرها و بازدید کنندگان اهل عربستان سعودی از گرجستان را افزایش خواهد داد.

روابط عربستان سعودی و گرجستان طی سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته به گونه ای که قبلا نیز شاهزادگان و مقامات عربستان قول سرمایه گذاری های بسیار عظیم در گرجستان به ویژه در شهر باتومی که از شهرهای زیبای ساحلی گرجستان است را داده بودند.

به دلیل شرایط استراتژیک گرجستان و قرار گرفتن این کشور در منطقه اوراسیا(مرز بین آسیا و اروپا) و داشتن شرایط ویژه ترانزیتی برای عربستان از اهمیت زیادی برخوردار است و این کشور همواره می کوشد تا بتواند با دلارهای نفتی ، نفوذ خودش را در منطقه قفقاز گسترش دهد.

5/5 (2 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

کاهش تعداد مسافران فرودگاه های گرجستان

تعداد مسافران فرودگاه های گرجستان کاهش یافت

تعداد مسافران فرودگاه های گرجستان کاهش یافت : به گزارش آناجورجیا و به نقل از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *