اخذ شهروندی گرجستان و شرایط آن

اخذ شهروندی گرجستان

اخذ شهروندی گرجستان و شرایط آن : سوالات بیشماری در زمینه اخذ شهروندی گرجستان و شرایط آن پرسیده می شود.

تصمیم گرفتیم با ارائه اطلاعات کامل در زمینه اخذ شهروندی گرجستان تا حدودی به این سوالات پاسخ دهیم.

لازم به ذکر است که منظور از اخذ شهروندی ، همان اخذ پاسپورت گرجستان است و اقامت دائم مقوله جداگانه ای است.

اخذ شهروندی گرجستان

اخذ شهروندی گرجستان

بر طبق قوانین جاری کشور گرجستان ، اخذ شهروندی دارای شرایط های زیر است :

1 – تمدید متوالی کارت اقامت گرجستان در مدت زمان شش سال منجر به اخذ شهروندی گرجستان می شود.

البته این مورد دارای شرایط های خاص نیز می باشد. از جمله مدت زمان حضور کافی در داخل خاک گرجستان که در قوانین فعلی عنوان نشده ولی بسیار تاثیر گذار است.

همچنین پرداخت مالیات سالانه شخص متقاضی در اخذ شهروندی گرجستان بسیار تاثیر گذار است. از جمله : مالیات بر حقوق ، مالیات بر درآمد ، مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات بر اجاره واحد تجاری یا اداری.

2 – شخص متقاضی اخذ شهروندی گرجستان جدا از اینکه شرایط های عمومی را دارا می باشد بایستی حتما به زبان گرجی ( زبان رسمی کشور گرجستان ) تسلط کامل داشته باشد و همچنین اطلاعات کافی درباره تاریخ کشور گرجستان را نیز داشته باشد.

3 – ارائه دو نفر ضامن جهت اخذ شهروندی گرجستان الزامی است. لازم به ذکر است که اگر این دو نفر ضامن، شغل دولتی داشته باشند و افراد مهم جامعه گرجستان به حساب آیند ، تاثیر زیادی در اخذ پاسپورت گرجستان دارد.

4 – به غیر از تمدید کارت موقت اقامت پس از شش سال که منجر به اخذ شهروندی گرجستان می شود روش های بسیاری در این زمینه وجود دارد از جمله :

بیشتر بخوانید :
تعرفه های گمرکی گرجستان

ازدواج با یک تبعه گرجی ، ورزشکاری که مقام آسیایی یا جهانی و یا المپیک در یکی از رشته های ورزشی دارد و پس از تست های مربوطه قصد عضویت در تیم ملی گرجستان را در آن رشته ورزشی دارد ، سرمایه گذاری در گرجستان به میزان حداقل سیصد هزار لاری منجر به اخذ اقامت دائم گرجستان در ابتدا می شود و معمولا پس از دو سال از اخذ اقامت دائم می توان از طریق وکیل رسمی جهت اخذ شهروندی گرجستان اقدام کرد.

اخذ شهروندی گرجستان و شرایط آن

اخذ شهروندی گرجستان و شرایط آن

لازم به ذکر است که اخذ شهروندی کشور گرجستان از طریق خرید ملک داده نمی شود. لذا مراقب باشید تا طعمه افراد سودجو و چرب زبان نشوید. از طریق خرید ملک فقط اقامت های موقت داده و تمدید می شود که پس از شش سال از تمدید متوالی آنها نهایتا با در نظر گرفتن شرایط های لازم به اقامت دائم گرجستان تبدیل خواهد شد.

هر چند که موارد مذکور از عوامل مهم اخذ شهروندی گرجستان بشمار می روند ولی در حال حاضر ، اخذ شهروندی این کشور سلیقه ای نیز می باشد.

برای مثال : شخصی از حضورش در خاک گرجستان فقط یکماه می گذشت که پس از دیدار با ایلیای دوم ( رهبر ارتدوکس های گرجستان – رهبر مذهبی گرجستان ) موفق شد با توصیه وی و گرفتن یک نامه از ایلیای دوم ، بدون داشتن شرایط اخذ شهروندی ، آن را اخذ کند.

چنین مواردی در گرجستان به ندرت اتفاق می افتد زیرا کشور گرجستان بسیار قانون مند بوده و رشوه و رشوه خواری و فساد اداری و دولتی در آن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید :
موزه مردم شناسی تفلیس

البته سفارش یک مقام مذهبی بدلیل احترام فراوانی که برای ایلیای دوم قائل هستند در اولویت قرار دارد. البته ایشان نیز هر شخصی را سفارش نمی کنند. قطعا فرد مذکور دارای شرایط خاصی هم بوده که ما بی اطلاع هستیم.

در حالت کلی بایستی بدانید که اخذ شهروندی گرجستان یک پروسه بسیار پیچیده بوده که نیاز به ارائه مدارک فراوانی است.

بنابراین چنین کار سنگین و پیچیده ای فقط از عهده یک وکیل باتجربه بر می آید.

توصیه می کنیم به جای اعتماد به افراد یا شرکت های عادی در گرجستان که مدعی اخذ شهروندی برای شما هستند ، امورات حقوقی خودتان را با یک وکیل رسمی گرجی هماهنگ کنید تا دچار مشکلات حقوقی در کشور گرجستان نشوید.

شرکت آناجورجیا با داشتن وکیل رسمی گرجی و همچنین داشتن آرشیو قوی کاری در این زمینه آماده ارائه مشاوره های لازم در زمینه اخذ شهروندی گرجستان است.

کلیه مشاوره ها در زمینه اخذ پاسپورت و شهروندی کشور گرجستان که در داخل شرکت آناجورجیا برگزار می شود رایگان بوده و هیچ وجهی از متقاضیان مشاوره اخذ نمی شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط و راه کارهای اخذ شهروندی کشور گرجستان با ما در تماس باشید.

با تشکر – آناجورجیا

5/5 (2 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات