خانه / املاک گرجستان / اجاره خانه در گرجستان / اجاره خانه در گرجستان

اجاره خانه در گرجستان

نرخ اجاره خانه در گرجستان

اجاره خانه در گرجستان دارای چه شرایطی است و نرخ اجاره خانه در گرجستان چقدر است؟

قبلا راجع به خرید خانه در گرجستان و قوانین مربوط به آن نوشتیم ، در اینجا قصد داریم تا شما را با قوائد اجاره خانه در گرجستان آشنا کنیم ……

شرایط اجاره خانه در گرجستان شامل موارد زیر است :

1 – دو ماه مبلغ اجاره ملک پیش گرفته می شود. ماه اول و ماه آخر. برای مثال اگر شما خانه ای برای یکسال به مبلغ 1000 دلار آمریکا اجاره کنید ، دو هزار دلار در ابتدا از شما گرفته می شود. اجاره ماه اول و اجاره ماه دوازدهم. علت این کار گارانتی هزینه های آب و برق و گاز و اینترنت و وسائل مبله خانه است.

اجاره خانه در گرجستان
اجاره خانه در گرجستان

2 – معمولا اگر شما ایرانی باشید در تفلیس پایتخت گرجستان به سختی می توانید برای اجاره خانه ، صاحبخانه را راضی کنید تا ملک را به شما اجاره دهد ، بنابراین سعی کنید تا از یک مشاور املاک باسابقه استفاده کنید تا دچار مشکل زیادی نشوید.

سوابق سیاه برخی از اتباع ایرانی متاسفانه باعث بدبینی صاحبخانه های گرجی شده است. سعی کنید با رفتار خوب خودتان در گرجستان نظر آنها را تغییر دهید زیرا وقتی از کشور خودتان مهاجرت می کنید دیگر نماینده خود یا خانواده تان تنها نیستید بلکه نماینده ملت خودتان هم هستید.

در صورتی که پاسخ منفی صاحبخانه را شنیدید به هیچ وجه ناراحت نشوید و به آنها حق دهید و تلاش کنید تا ملک دیگری را بیابید.

البته این شرایط که ممکن است صاحبخانه به اتباع ایرانی به سختی خانه اجاره دهد بیشتر در پایتخت گرجستان دیده می شود و در شهرهای دیگر این کشور از جمله در باتومی چنین مواردی نادر است. به دلیل اینکه بیشترین جمعیت ایرانی های مقیم گرجستان در شهر تفلیس پایتخت گرجستان زندگی می کنند.

3 – در اجاره خانه در گرجستان به هیچ وجه عجله نکنید و هنگام اجاره کاملا دقت کنید ، که آن خانه با معیارهایی که برای خود در نظر دارید مطابقت داشته باشد ، زیرا قرار است برای مدت زمان یکسال در آن زندگی کنید.

4 – خانه ها در گرجستان معمولا به صورت مبله اجاره داده می شوند بنابراین در حفظ وسائل داخل منزل کوشا باشید تا خسارتی متوجه شما نشود. زیرا گرجی ها روی این مساله کمی حساس هستند.

5 – بکوشید تا اجاره بهای خانه را سر موقع پرداخت کنید زیرا با این کار اعتماد صاحبخانه جلب شده و در سال بعدی به احتمال زیاد اگر مجدد بخواهید آنجا را تمدید کنید با قیمت قبلی و یا حتی کمی کمتر این کار امکان پذیر است.

6 – سعی کنید از یک کارشناس املاک باسابقه و حرفه ای بهره ببرید ، زیرا حرفه ای ها که سوابق طولانی در گرجستان دارند ، مشتری مداری را پیشه راه خود می کنند و معمولا در پی سوء استفاده نیستند زیرا صداقت در کار باعث پیشرفت می شود. کارشناس حرفه ای و باسابقه املاک در گرجستان می داند که مشتری ، مشتری میاورد و امروز اگر مشتری مدار باشد سود بیشتری عایدش خواهد شد بنابراین منطقی این است که با شما صادق باشد.

هزینه اجاره خانه در گرجستان

هزینه اجاره خانه در گرجستان به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله : منطقه – متراژ – امکانات داخل خانه و ….

ولی مهمترین عوامل تعیین کننده در نرخ اجاره خانه در گرجستان متراژ خانه و منطقه قرارگیری آن است.

در زیر به طور متوسط نرخ اجاره خانه در گرجستان و در شهر تفلیس پایتخت این کشور را بررسی می کنیم :

-) اجاره ماهانه خانه یک اتاق خوابه نوساز در مرکز شهر تفلیس : 300 تا 500 دلار آمریکا

-) اجاره ماهانه خانه دو اتاق خوابه نوساز در مرکز شهر تفلیس : 600 تا 800 دلار آمریکا

-) اجاره ماهانه خانه سه اتاق خوابه نوساز در مرکز شهر تفلیس : 900 تا 1200 دلار آمریکا

نرخ اجاره خانه در حومه شهر تفلیس با شرایط بالا کمتر از مبالغ فوق می شود ولی بعد مسافت و هزینه های جاری آن و همچنین وقت و زمانی که صرف می شود تا به مرکز پایتخت بیایید ارزش چندانی ندارد.

هزینه اجاره خانه در گرجستان
هزینه اجاره خانه در گرجستان

البته هزینه اجاره خانه در گرجستان که در بالا به آن اشاره شد ، در تفلیس پایتخت گرجستان و همچنین به طور متوسط می باشد. ممکن است یک خیابان در مرکز شهر تفلیس نسبت به خیابان دیگری در نزدیکی آن از نظر نرخ اجاره خانه متفاوت باشند.

نرخ اجاره خانه در گرجستان در شهرهای دیگر به نسبت پایتخت گرجستان قیمت کمتری دارد و گران ترین شهر گرجستان همین تفلیس است.

هزینه اجاره خانه در گرجستان به سال ساخت و نو یا قدیمی بودن خانه نیز بستگی دارد. خانه های نوساز در شهر تفلیس معمولا قیمتی بسیار بالاتر از خانه های قدیمی دارند به گونه ای که اگر یک خانه نوساز تک خوابه در مرکز شهر تفلیس 400 دلار آمریکا باشد ، یک خانه قدیمی با همان متراژ و موقعیت چیزی در حدود 250 تا 300 دلار قیمت دارد.

بنابراین اگر قصد صرفه جویی در هزینه های خودتان را دارید سعی کنید خانه قدیمی اجاره کنید. هر چند ممکن است مشکلات خانه های قدیمی بیشتر از خانه های نوساز باشد از جمله زیرساخت های خانه های قدیمی به دلیل کهنه بودن ممکن است دچار مشکل شود و برای کسی که تازه وارد گرجستان شده است و زبان گرجی نمیداند شاید کمی مشکل باشد تا بتواند با دیگران در زمینه رفع مشکل، ارتباط برقرار کند.

قیمت اجاره خانه در گرجستان
قیمت اجاره خانه در گرجستان

معمولا اجاره بهای خانه ها در گرجستان به دلار آمریکا اخذ می شود ، هرچند این کار از نظر قوانین جاری گرجستان جرم محسوب می شود ولی بدلیل تغییرات نرخ دلار در مقابل اغلب ارزها از جمله لاری ، صاحبان ملک تمایل دارند تا اجاره بها را به دلار دریافت کنند. بنابراین سعی کنید تا در اجاره ملک در گرجستان با آنها در زمینه پرداخت اجاره بها به لاری ( واحد پول گرجستان ) صحبت کنید. زیرا اگر اجاره بها به لاری پرداخت شود به نفع شما خواهد بود. البته برخی از صاحبان ملک اجاره بها را به لاری دریافت می کنند که تعداد آنها کم است.

شرکت آناجورجیا با داشتن کارشناسان باتجربه در زمینه املاک گرجستان ، آماده ارائه خدمات با کیفیت با رضایت مندی بالاست.

5/5 (3 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *