اتوبوس الکتریکی در تفلیس

اتوبوس الکتریکی در تفلیس

اتوبوس الکتریکی در تفلیس : به گزارش آناجورجیا ، اولین اتوبوس الکتریکی مسافربری در تفلیس آماده به کار شد. چند وقتی است که بخش خدمات عمومی شهرداری تفلیس به فکر مدرنیزه کردن ناوگان اتوبوسرانی پایتخت گرجستان افتاده است.

در سال قبل نیز چند صد دستگاه اتوبوس نو و پیشرفته توسط اتحادیه اروپا به کشور گرجستان هدیه داده شد.

اتوبوس الکتریکی در تفلیس

اتوبوس الکتریکی در تفلیس

آقای ” کاخا کالادزه ” شهردار تفلیس که قبلا وزیر انرژی گرجستان بوده ، قول داده است طی چند سال آینده تعداد اتوبوس الکتریکی در تفلیس پایتخت گرجستان را بیشتر کند.

زیرا به دلیل ازدیاد ماشین در تفلیس ، کمی هوای این شهر آلوده شده است و شاید یکی از دلایل ورود این اتوبوس های الکتریکی به پایتخت گرجستان مبارزه با آلودگی هوا باشد.

این اتوبوس های الکتریکی دارای فن آوری هستند که پس از شارژ حدود سه ساعتی ، قادر می شوند تا 250 کیلومتر را طی کنند و هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست ایجاد نمی کنند.

در تست اولیه ، اتوبوس الکتریکی در تفلیس در مسیرهای خطوط شماره 61 و 88  که از خیابان های روستاولی و چاوچاوادزه عبور می کنند ، مورد آزمایش قرار می گیرند و سپس در بقیه مسیرها گسترش می یابند.

همچنین شهردار تفلیس گفت : امروز ما یک اتوبوس الکتریکی در تفلیس را معرفی کردیم ، که قصد داریم در ماه آینده در مسیرهای مختلف آن را آزمایش کنیم. این امر ما را قادر می سازد تا بدانیم چگونه زیرساخت ها را در آینده بچینیم.

وی همچنین اضافه کرد : کشورهای توسعه یافته و پیشرفته در حال تغییر به اتوبوس های الکتریکی از حدود سال 2023 میلادی هستند و تفلیس نیز یک استثنا نخواهد بود.

ما اتوبوس های الکتریکی بیشتری در سال های آینده وارد می کنیم و همچنین در حال ساخت یک کارخانه برای تولید اتوبوس های الکتریکی هستیم.

با توجه به اینکه مردم عادی زیادی از وسائل عمومی جهت حمل و نقل استفاده می کنند ، بهره بردن از اتوبوس های الکتریکی کمک زیادی به حفظ محیط زیست گرجستان می کند.

5/5 (2 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *